Mieszkańcy Lublina rozpoczynają modlitwę o pokój na granicy: „Chcemy zachęcić wszystkich ludzi dobrej woli…”

We wtorek wieczorem w kościele św. Andrzeja Boboli w Lublinie rozpocznie się cykl modlitw o pokój na granicy polsko-białoruskiej. Modlitwy potrwają do 28 listopada.
 Mieszkańcy Lublina rozpoczynają modlitwę o pokój na granicy: „Chcemy zachęcić wszystkich ludzi dobrej woli…”
/ pixabay.com/fietzfotos

– Rozpoczynamy dziś modlitwy o pokój. Chcemy zachęcić wszystkich ludzi dobrej woli o duchowe wsparcie dla tych, co bronią naszej granicy – powiedział proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Lublinie ks. Mirosław Ładniak.

Ksiądz Ładniak poinformował, że wierni będą się modlić w intencji polskich żołnierzy, funkcjonariuszy Straży Granicznej i policji, którzy „z narażeniem życia służą na granicy polsko-białoruskiej”. – Chcemy prosić św. Andrzeja Bobolę, który wielokrotnie wypraszał łaski potrzebne naszemu narodowi, by znów stanął w obronie naszej ojczyzny – wyjaśnił ks. Ładniak.

Proboszcz dodał, że parafianie będą też modlić się za migrantów, którzy „stali się ofiarami wojny hybrydowej, o możliwość powrotu do swoich rodzin i do normalnego życia”.

Wierni będą się modlić o pokój codziennie od 16 do 28 listopada po mszy świętej wieczornej (od poniedziałku do soboty ok. godz. 18:45 i w niedzielę ok. godz. 18:00) w kaplicy Najświętszego Sakramentu w parafii św. Andrzeja Boboli w Lublinie lub przez transmisję online dostępną na stronie parafii.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 33 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy.

 

Piotr Nowak


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe