REKLAMA

Libańskie władze lotnicze wprowadzają ograniczenia dla podróżnych na linii Bejrut–Mińsk

„Libańskie władze lotnicze wprowadzają ograniczenia dla podróżnych na linii Bejrut–Mińsk, eliminując tych, którzy mogliby wzmocnić szlak migracyjny organizowany przez służby białoruskie” – poinformował w środę rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
Port lotniczy Bejrut Libańskie władze lotnicze wprowadzają ograniczenia dla podróżnych na linii Bejrut–Mińsk
Port lotniczy Bejrut / Wikipedia GFDL 1.2 Ian Lim

„Dobry news! Libańskie władze lotnicze wprowadzają ograniczenia dla podróżnych na linii Bejrut–Mińsk, eliminując tych, którzy mogliby wzmocnić szlak migracyjny organizowany przez służby białoruskie. Decyzja wydana w związku z wysyłaniem cudzoziemców przez Mińsk na granice UE” – napisał w środę na Twitterze Stanisław Żaryn.

Do wpisu załączył skan pisma władz libańskich w języku arabskim i angielskim, jakie zostało skierowane m.in. do linii lotniczych. Zgodnie z pismem linie lotnicze operujące z Międzynarodowego Portu Lotniczego Beirut Rafic Hariri mają wprowadzić ograniczenia w przyjmowaniu pasażerów lecących z Libanu do Białorusi.

Na polsko-białoruskiej granicy trwa kryzys migracyjny wywołany przez reżim prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenkę. Chodzi o zorganizowaną akcję sprowadzania migrantów na Białoruś, by ci potem próbowali nielegalnie przekroczyć granicę z Polską.

Sytuacja zaostrzyła się przed tygodniem, kiedy niedaleko przejścia granicznego Kuźnica-Bruzgi po białoruskiej stronie granicy zgromadziła się duża grupa cudzoziemców, która podjęła siłową próbę sforsowania granicy.

Do podobnych prób, choć na mniejszą skalę, dochodzi regularnie. Polskie służby informują również o prowokacjach ze strony służb białoruskich, które pomagają migrantom w przekraczaniu granicy. (PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ jann/


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura