REKLAMA

Dziś rozpoczną się uroczystości pogrzebowe skatowanego franciszkanina

W dniu 18 listopada w godzinach wieczornych rozpocznie się żałobne czuwanie przy zmarłym w niedzielę o. Maksymilianie Adamie Świerżewskim OFM Conv. Pogrzeb duchownego odbędzie się w najbliższą sobotę, 20 listopada.
 Dziś rozpoczną się uroczystości pogrzebowe skatowanego franciszkanina
/ pixabay.com/dodo71

 

W dniu dzisiejszym w Siedlcach rozpoczną się uroczystości żałobne o. Masymiliana Adama Świerzewskiego. Przypomnijmy, że 35-letni franciszkanin został śmiertelnie pobity 11 listopada br. Duchowny na co dzień posługiwał w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Siedlcach, pod wieczór wyszedł na spacer do pobliskiego parku, ok. 20:00 wieczorem pobitego księdza znaleźli przechodnie, którzy zawiadomili pogotowie. W wyniku odniesionych ran o. Świerczewski zmarł ok. 3:00 nad ranem, 12 listopada.

Zakonnik miał 35 lat, od 9 lat był prezbiterem, z zakonie spędził 16 lat.

Dziś między 18:30 a 22:00 odbędzie się modlitewne czuwanie przy zmarłym. W dniu jutrzejszym, tj. 19 listopada, „w katedrze siedleckiej będzie sprawowana Msza święta żałobna z udziałem bpa Kazimierza Gurdy, bpa Grzegorza Suchodolskiego oraz o. Grzegorza Marii Bartosika – prowincjała Prowincji Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Eucharystia rozpocznie się o godz. 19:00” 0 informują franciszkanie.

Msza święta pogrzebowa odbędzie się w sobotę, 20 listopada, o godzinie 11:00 w Szumowie, rodzinnej miejscowości zmarłego. Eucharystii będzie przewodniczył biskup łomżyński Janusz Stepnowski. Zakonnik spocznie na miejscowym cmentarzu w Szumowie.

Piątkowa msza żałobna transmitowana będzie za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie oraz na kanale FaroTV.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura