REKLAMA

Abp Guzdek: „Czy goście mają prawo włamywać się do naszego ojczystego domu?”

Metropolita białostocki, a zarazem administrator apostolski Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego abp Józef Guzdek mówił na temat sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.
abp Józef Guzdek Abp Guzdek: „Czy goście mają prawo włamywać się do naszego ojczystego domu?”
abp Józef Guzdek / yt print screen/Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski

 

„Jako metropolita białostockiej archidiecezji, położonej przy granicy polsko-białoruskiej, pragnę zaświadczyć, że wspólnoty parafialne, które w ostatnim czasie odwiedzałem, zdają egzamin z chrześcijańskiej wrażliwości i świadczą pomoc potrzebującym” – mówił abp Guzdek.

„Lokalne społeczeństwo okazuje gesty życzliwości i wdzięczności żołnierzom Wojska Polskiego oraz funkcjonariuszom Straży Granicznej i Policji. Dostrzega w nich stróżów bezpieczeństwa i suwerenności naszej ojczyzny. Wiele razy słyszałem takie świadectwa” – zapewnia białostocki ordynariusz.

„Pamiętajmy, że Polska także znana była z gościnności. To kraj otwarty, wielu kultur, narodów i religii. Kraj tolerancji. Czy jednak goście mają prawo włamywać się do naszego ojczystego domu, atakując nasze służby mundurowe?” – zapytał w kontekście wydarzeń na granicy.

„Czy goście mogą zapominać o poszanowaniu prawa, naszej wrażliwości, tradycji i zwyczajów? Te pytania stawiają prości ludzi z wiosek przygranicznych, świadkowie tego wielkiego dramatu” – stwierdził.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura