REKLAMA

Przenieś się do lat 90.! Zwiastun filmu „Powrót do tamtych dni” (10 grudnia w kinach)

„Nie wszystko w tych Stanach jest takie super”. Pierwsza miłość, fascynacja Zachodem i „Powrót do tamtych dni”. Zobacz zwiastun filmu! W kinach już 10 grudnia.
Powrót do tamtych dni Przenieś się do lat 90.! Zwiastun filmu „Powrót do tamtych dni” (10 grudnia w kinach)
Powrót do tamtych dni / Materiały prasowe

„Powrót do tamtych dni” – zwiastun filmu

 

 

 

 

Obraz zawierający tekst, gazeta, znak

Opis wygenerowany automatycznie 

„Powrót do tamtych dni” w reżyserii Konrada Aksinowicza to wyjątkowy list miłosny do lat 90. i minionych lat dzieciństwa, ale też trudna historia walki z alkoholizmem ukochanego ojca. Dziś w sieci zadebiutował zwiastun filmu, który zachwycił krytyków podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Partnerem filmu jest Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. „Powrót do tamtych dni” w kinach już 10 grudnia.

Obraz zawierający budynek, osoba, ściana, kamień

Opis wygenerowany automatycznie

Foto: Kacper Chmielowski

Sentymentalny powrót do złotych lat 90. – gdy młodość miała smak gumy balonowej, szacunek kolegów zdobywało się kolekcją klocków Lego, a wyobraźnię Polaków rozpalały kultowe hity na VHS. To właśnie te niezapomniane realia staną się tłem dla poruszającej historii o rodzinie, dorastaniu i ciemnych stronach każdego z nas. W obsadzie filmu Konrada Aksinowicza („W spirali”): Maciej Stuhr, Weronika Książkiewicz, Katarzyna Warnke, Anna Majcher, Sebastian Stankiewicz i debiutujący na dużym ekranie Teodor Koziar.

Jest początek lat dziewięćdziesiątych. Czternastoletni Tomek mieszka wraz z matką (Weronika Książkiewicz) na jednym z wrocławskich osiedli. Chłopiec, podobnie jak wielu rówieśników, wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do USA. Jednak pewnego dnia Alek (Maciej Stuhr) nieoczekiwanie staje w drzwiach rodzinnego mieszkania. Wraz z nim w życiu Tomka pojawiają się: kolorowy telewizor, klocki Lego, buty Nike i wymarzony magnetowid. Szczęście Malinowskich nie trwa jednak długo. Wszystko przez obsesję Alka, której ten nie potrafi kontrolować. Czy jego bliscy zdołają mu pomóc, zanim będzie za późno? 

Obraz zawierający osoba, mężczyzna, wewnątrz

Opis wygenerowany automatycznie

Produkcja: Chroma Pro/Polska 2020

Gatunek: dramat/obyczajowy

Scenariusz i reżyseria: Konrad Aksinowicz („W spirali”, „Zamiana”)

Obsada: Maciej Stuhr („Planeta Singli”, „Bad boy”), Weronika Książkiewicz („Furioza”, „Planeta Singli”), Katarzyna Warnke („Pan T.”, „Botoks”), Anna Majcher („Powidoki”, „Ryś”, „Quo vadis”), Sebastian Stankiewicz („Pan T.”, „Człowiek z magicznym pudełkiem”), Teodor Koziar

 

Źródło: Materiały Prasowe


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura