REKLAMA

Min. Błaszczak: Pochwaliłem żołnierzy, którzy brali udział w incydencie z fotoreporterami

Minister obrony narodowej rozmawiał dziś z red. Krzysztofem Ziemcem na antenie RMF FM. Głównym temat była sytuacja na granicy polsko- białoruskiej.
Mariusz Błaszczak Min. Błaszczak: Pochwaliłem żołnierzy, którzy brali udział w incydencie z fotoreporterami
Mariusz Błaszczak / wikipedia CC BY-SA 3.0 pl/MON

 

"Ostatnia noc na granicy nie odbiegała od tego co działo się w poprzednich dniach i nocach. Były ataki na polską granicę. Mniejsze grupy ludzi próbują forsować granicę w różnych miejscach" - powiedział szef MON.

"Musimy się przygotować na to, że ten problem będzie trwał przez najbliższe miesiące" - dodał.

"Powinniśmy być wdzięczni polskim żołnierzom i policjantom za to, że odparli we wtorek atak na polską granicę" - podkreśla minister.

"Jesteśmy przygotowani na różne scenariusze. Jest przy granicy cały czas Wojsko Polskie, policja i straż graniczna. Jesteśmy przygotowani na to, by odpierać ataki. Jest też wiele prowokacji" - zapowiedział.

"Warunki naszych żołnierzy na granicy są poligonowe, ale są godne. Nie ma takich sytuacji, że żołnierze nie mają co jeść. Takie informacje to fejkniusy" - zaznaczył.

"Pochwaliłem żołnierzy, którzy brali udział w incydencie z fotoreporterami. Ich obowiązkiem jest wykazywanie stanowczości i bardzo dobrze, że zareagowali ostro wobec trzech zamaskowanych mężczyzn" - wyjaśnił Mariusz Błaszczak.

Minister powiedział także, że jeśli chcemy wspierać żołnierzy, to Poczta Polska rozpoczęła akcję umożliwiającą wysyłanie im kartek pocztowych z podziękowaniami. Natomiast internetowe zbiórki dla wojska nie są potrzebne.

"Jako minister obrony jestem odpowiedzialny za bezpieczeństwo i stoję murem za żołnierzami Wojska Polskiego. Dzięki ich służbie Polska jest bezpieczna. Wszystko to, co prowadzi do rozszczelnienia granicy, prowadzi do kryzysu migracyjnego" - stwierdził.

Polityk zaznaczył także, że Polska jest w kontakcie ze służbami litewskimi i ukraińskimi w monitorowaniu problemów na granicy i mimo trudności granica jest bezpieczna.

Zapytany o obowiązkowe szczepienia żołnierzy, minister odpowiedział: "Żołnierze są odpowiedzialni. Szczepienia są standardem w Wojsku Polskim".

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura