Nergal oddałby Lubelszczyznę Białorusi, Podkarpacie Ukrainie? „Wy sobie wpier***ajcie kartofle, a wielkomiejskie społeczności…”

Adam Darski, pseud. Nergal (wcześniej Holocausto) znany jest nie tylko jako lider zespołu Behemoth, ale też ze swojego politycznego zaangażowania i licznych profanacji, których dokonuje na złość katolikom. W związku z wydaniem nowej płyty postanowił o sobie przypomnieć i udzielił wywiadu Onetowi.
Adam
Adam "Nergal" Darski / Screen YouTube

– Chciałbym wierzyć, że protesty przyniosą jakieś efekty, ale nie wiem, czy tak się stanie. Coraz częściej myślę sobie: „Wyszliście na ulicę i co? Co z tego wynika?”. Sam maszeruję i protestuję, ale też dopada mnie ambiwalencja. Może trzeba po prostu mocniej przypie***lić? Chyba że to nie ma sensu.

Musimy sobie zdać sprawę, że Polska nie jest wcale miejska, tylko gminna i powiatowa. W znakomitej większości jesteśmy powiatem, gminą i wsią, a nie Warszawą, która aspiruje do Berlina czy Brukseli i radzi sobie nieźle. Tylko zobacz, kto w niej rządzi i mieszka. To wszystko to jest bańka. Podobnie Trójmiasto, Poznań, Kraków, Wrocław

– załamuje ręce Nergal.

– Oczywiście wiem, że to nie jest żadne rozwiązanie, ale gdyby walnąć taki przesmyk z Trójmiasta do Warszawy, z kilkoma gałązkami do innych arterii, to może dałoby się mądrze podzielić ten kraj? Wy sobie wpier***ajcie ten węgiel i kartofle, czcijcie Matkę Boską, a bardziej wielkomiejskie, europejskie społeczności dadzą sobie radę bez tego żałosnego folkloru. Patokatolicyzm nie będzie nas ustawiać w życiu. Oddajcie Lubelszczyznę Białorusi, Podkarpacie Ukrainie, a nam, wolnym od klęczenia, dajcie spokój

– proponuje celebryta.

Generalnie celebryta nie lubi Polaków, mówi, że jesteśmy „zje**nym, reaktywnym, warcholskim w swojej naturze społeczeństwem”, co ciekawe, jednak promocję płyty prowadzi (również?) w Polsce.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe