Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność" - Marine Le Pen: Atak na Polskę ostrzeżeniem

– Ten frontalny atak na Polskę, suwerenny kraj, powinien być ostrzeżeniem dla wszystkich narodów europejskich, które się troszczą o swoje wolności (…). Francja mogłaby zapłacić karę nałożoną na Warszawę i odliczyć ją od swojej składki do budżetu europejskiego – mówi Marine Le Pen, szefowa francuskiego Frontu Narodowego i kandydatka w zbliżających się wyborach prezydenckich, w rozmowie z Patrickiem Ederym i Cezarym Krysztopą. Cała rozmowa w najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność”.
 Najnowszy numer
/ Tygodnik Solidarność

 

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "Tygodnik Solidarność" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika. LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie z Marine Le Pen?

Unia Europejska i jej instytucje realizują swój plan polityczny, idąc w kierunku federalizmu europejskiego, który dąży do standaryzacji norm i wartości i do stopniowego zanikania państw narodowych i ich specyfiki.Polityka Komisji Europejskiej stała się dla ludzi strefą zakazaną. Główne założenie Unii Europejskiej opiera się na zrzeczeniu się suwerenności przez jej państwa członkowskie. Obejmuje to prawo narodów do samostanowienia, ale także do obrony ich kultury, wartości, stylu życia i tradycji. To ogromne przedsięwzięcie demontażu i usuwania, które Anglosasi nazywają „kulturą unieważniania” (cancel culture), jest kulminacją tego fatalnego procesu. (…) Unia Europejska nie rozwija się w duchu demokracji i jej przywódcy nigdy tego nie ukrywali. Również w tym przypadku wystarczy przypomnieć jednoznaczne słowa Viviane Reding z 2013 r., ówczesnej komisarz ds. sprawiedliwości i wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej: „Musimy powoli, ale skutecznie zrozumieć, że nie ma już krajowych polityk wewnętrznych. Istnieją jedynie wspólne polityki europejskie w ramach wspólnej suwerenności”. Moi rodacy dobrze o tym wiedzą, ponieważ ich suwerenny głos został zlekceważony po referendum w sprawie Konstytucji europejskiej w 2005 roku (Francuzi odrzucili w drodze referendum Traktat ustanawiający Konstytucję dla Europy).


Agnieszka Żurek podsumowuje tegoroczny Marsz Niepodległości: 


Tegoroczny Marsz Niepodległości był wyjątkowo liczny (150 000 uczestników według organizatorów) i wyjątkowo spokojny. Okazuje się jednak, że to… źle. Liberalno-lewicowe media nie potrafiły ucieszyć się tym, że oto Polacy potrafią pięknie świętować rocznicę odzyskania niepodległości ani nawet zwyczajnie, uczciwie zrelacjonować tej uroczystości. Okazuje się, że niezależnie od tego, jak godnie świętowaliby Polacy, i tak w wielu mediach będą przedstawiani jako krwiożerczy naziole niosący śmierć i pożogę.


„Car jest nagi” - Aleksander Żywczyk 


Kiedy grupa naukowców z wiodących brytyjskich uniwersytetów ogłaszała swój raport dotyczący rosyjskiej infrastruktury naftowej i gazowej w prestiżowym magazynie „Nature”, w Glasgow kończył się właśnie 26. światowy szczyt klimatyczny. Raport nie zostawił na Rosji suchej nitki – rosyjskie platformy, ropociągi i gazociągi są bezwartościowe i lada moment mogą być unieruchomione, zaś Kreml zostanie pozbawiony dochodów z wartych niemal 4 biliony dolarów złóż. Tylko do końca tej dekady władze na Kremlu mogą stracić około 40 proc. swoich lukratywnych dochodów z ropy i gazu – uważają brytyjscy akademicy pracujący pod kierownictwem Jean-François Mercure’a z University of Exeter. 

Wojna hybrydowa na granicy polsko-białoruskiej prowadzona jest przede wszystkim przeciwko Polsce. Jednakże przyczyny tej wojny są częścią złożonych gier geopolitycznych prowadzonych przede wszystkim przez Rosję nie tylko w Europie i nie tylko wobec Polski. O głębokich celach agresji demograficznej tym razem na Polskę z Witoldem Repetowiczem, wybitnym ekspertem do spraw terroryzmu, Rosji i Bliskiego Wschodu, autorem m.in książki „Nazywam się Kurdystan”, rozmawia Teresa Wójcik. 

W numerze również m.in.: 

 • "Szance Le Pen w wyborach prezydenckich we Francji" przedstawia Patrick Edery 
 • "Czas budowania" Jakub Pacan o odnowieniu kontaktów między Polską a Francją
 • "Pacyfizm nie na tę porę" o Jakub Pacan o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej 
 • Agnieszka Żurek o odznaczeniu Joanny Dudy-Gwiazda i księdza Stanisława Małkowskiego Orderem Orła Białego 
 • "Nie tylko Węgrzy, czyli polscy sojusznicy w regionie" Aleksander Żywczyk o reakcjach naszych sąsiadów na kryzys na granicy 
 • Prof. Marek Jan Chodakiewicz "Od UE do globalizmu" 
 • "Interesuje nas proces, a nie rezultat" Bartosz Boruciak rozmawia z Kozą i Kubą Więckiem 
 • "Rewolucja u bram" Paweł Gabryś-Kurowski recenzuje film "Nowy porządek"
 • "Sekrety arcydzieł" Piotro Lopuszański o książce "Wielkie sekrety arcydzieł sztuki" 
 • Marcin Koziestański - "Protest pracowników ARiMR i KRUS" 
 • "Dyrektywa zainicjowana przez Solidarność" - Mateusz Kosiński o europejskiej płacy minimalnej rozmawia z Mateuszem Szymańskim 
 • Marcin Koziestański - "Protest pracowników cywilnych policji" 
 • Sport: Łukasz Bobruk o zakończnej pierwszej fazie eliminiacji do Mundialu i rozmowa Barbary Michałowskiej z Damianem Jonakiem 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Wielka akcja policji w Niemczech. Planowano zamach stanu Wiadomości
Wielka akcja policji w Niemczech. Planowano zamach stanu

– W Niemczech w wyniku szeroko zakrojonego nalotu w środę rano, śledczy aresztowali 25 osób z ekstremistycznej grupy tzw. Obywateli Rzeszy (Reichsbuerger) – informuje dpa. W akcji brało udział blisko 3 tys. funkcjonariuszy na terenie jedenastu krajów związkowych – potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Federalnej z Karlsruhe.

Na takie wiadomości zawsze jest zły czas. Wicepremier Piotr Gliński o śmierci Jana Nowickiego Wiadomości
"Na takie wiadomości zawsze jest zły czas". Wicepremier Piotr Gliński o śmierci Jana Nowickiego

Na takie wiadomości zawsze jest zły czas. Nie żyje Jan Nowicki, niezapomniany Anglik, kapitan Wyganowski, Wielki Szu, wybitny aktor, reżyser, pedagog i poeta. Duży smutek, duża strata polskiej kultury - napisał na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Zderzenie wojskowej ciężarówki z busem w Donbasie. Są ofiary Wiadomości
Zderzenie wojskowej ciężarówki z busem w Donbasie. Są ofiary

Na drodze w Donbasie doszło do niebezpiecznego wypadku. Rosyjska ciężarówka wioząca żołnierzy zderzyła się z busem na drodze Szachtarsk-Torez.

„Co Pan mi tutaj…!” Ostre spięcie w TVN24 Wiadomości
„Co Pan mi tutaj…!” Ostre spięcie w TVN24

Do poważnego spięcia na antenie TVN doszło między Moniką Olejnik i wiceministerem Michałem Wójcikiem. Powodem była ocena pracy ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Jacek Kurski z nową posadą. Nie wraca do polityki Wiadomości
Jacek Kurski z nową posadą. Nie wraca do polityki

Były prezes TVP i poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kurski od grudnia reprezentuje Polskę w Banku Światowym – poinformował NBP.

Nie żyje Jan Nowicki. Legendarny aktor miał 83 lata Wiadomości
Nie żyje Jan Nowicki. Legendarny aktor miał 83 lata

Media obiegła informacja o śmierci znanego aktora Jana Nowickiego. Artysta znany z hitów „Wielki Szu”, „Magnat”, „Spirala” czy „Senatorium pod klepsydrą” odszedł w wieku 83 lat.

„Mundial Roberta przerósł”. Były reprezentant Polski uderza w Lewandowskiego Wiadomości
„Mundial Roberta przerósł”. Były reprezentant Polski uderza w Lewandowskiego

Były reprezentant Polski Radosław Kałużny rozmawiał z „Przeglądem Sportowym”. Były piłkarz m.in. Zagłębia Lubin czy Wisły Kraków skomentował postawę Lewandowskiego oraz awans polskiej reprezentacji z grupy. – Mundial Roberta przerósł – stwierdza.

„Zbankrutowałem”. Lech Wałęsa narzeka na żonę i wydatki przed świętami Wiadomości
„Zbankrutowałem”. Lech Wałęsa narzeka na żonę i wydatki przed świętami

Lech Wałęsa w ostatnim wywiadzie z „Super Expressem” mówił o mikołajkach i Bożym Narodzeniu. Były prezydent nie ukrywał, że w tym roku okres świąteczny będzie dla niego trudny. – Zbankrutowałem – wyznał.

„Jestem gotowy”. Tusk odpowiada Kaczyńskiemu Wiadomości
„Jestem gotowy”. Tusk odpowiada Kaczyńskiemu

Jarosław Kaczyński w jednym z ostatnich wywiadów nie zaprzeczył, że dojdzie do jego debaty z Donaldem Tuskiem. Na słowa prezesa PiS odpowiedział za pośrednictwem mediów społecznościowych lider PO.

Zmiany w rządzie. Powołano nowego wiceministra Wiadomości
Zmiany w rządzie. Powołano nowego wiceministra

Wojciech Gerwel, dotychczasowy ambasador RP w Wietnamie, został powołany na wiceministra spraw zagranicznych; będzie się zajmował m.in. polityką azjatycką – poinformowało MSZ.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe