„TVN to jeden wielki skrót myślowy”. Internauci drwią z oświadczenia ws. pływającego Ibrahima

Na oświadczenie Katarzyny Wappy opublikowane na łamach serwisu TVN24.pl ws. pływającego sześć dni Ibrahima zareagowali niemal natychmiastowo internauci, którzy drwią z całej sytuacji. W sieci coraz większą popularnością cieszy się także hashtag #SkrótMyślowy.
  „TVN to jeden wielki skrót myślowy”. Internauci drwią z oświadczenia ws. pływającego Ibrahima
/ fot. screen video TVN24 / Twitter

W poniedziałek w programie „Czarno na białym” wyemitowanym na antenie TVN24 ukazał się reportaż przygotowany przez dziennikarkę Katarzynę Lazzeri. W programie głos zabrała mieszkanka podlaskiej Hajnówki Katarzyna Wappa, która opowiedziała łzaw historię o imigrancie Ibrahimie, który miał pływać w rzece przez sześć dni bez picia i jedzenia. W relację Wappy nie uwierzyli jednak telewidzowie i internauci.

ZOBACZ WIDEO: Obłęd. TVN emituje łzawą historię o imigrancie, który... płynął 6 dni bez jedzenia i picia. Burza w sieci

We wtorek na stronie internetowej TVN24 ukazało się oświadczenie w sprawie historii o Ibrahimie.

„Standardem pracy redakcji »Czarno na białym« jest weryfikacja informacji. W sytuacjach takich jak kryzys graniczny, gdy decyzją władz dziennikarze nie mają dostępu do miejsca wydarzeń, zdani jesteśmy na relacje świadków” – napisano.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Zastosowałam pewien skrót myślowy”. Jest oświadczenie bohaterki reportażu TVN24 ws. pływającego Ibrahima
 

Internauci komentują


Na oświadczenie Katarzyny Wappy opublikowane na łamach serwisu TVN24.pl zareagowali niemal natychmiastowo internauci, którzy drwią z całej sytuacji. W sieci coraz większą popularnością cieszy się także hashtag #SkrótMyślowy.

„Historia gościa, co płynął 6 dni jest prawdziwa, bo sam ją opowiedział (trudno o lepszy dowod). Ale to wszystko był skrót myślowy, bo tak naprawdę nie płynął” – komentuje całą sytuację dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski.

„Jest oświadczenie pani Katarzyny, bohaterki dzisiejszego dnia. 1. Sytuacja jest prawdziwa, bo Ibrahim tak powiedział. 2. Ibrahim czasem wychodził z rzeki. Pani Katarzyna zastosowała skrót myślowy” – pisze Norbert Nowicki.

„Ckliwa opowieść o typie, który 6 dni płynął rzeką, wychodząc z niej jedynie na godzinę, by się wysuszyć, ale nie przy ognisku, bo go ktoś zobaczy, to »skrót myślowy«” – dodaje Ewa Zajączkowska-Hernik.

„Porada dnia: jeśli mijasz się z prawdą (dawniej: ściemniasz, kłamiesz) i ktoś cię na tym złapie zawsze możesz powiedzieć, że był to #SkrótMyślowy" – pisze z kolei Krzysztof Kossowski.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe