REKLAMA

Niedzielski: Mamy narzędzia o wiele skuteczniejsze niż restrykcje i na nich się opieramy

Restrykcje nie są jedyną metodą walki z pandemią. Mamy bardziej skuteczne instrumenty reagowania m.in. szczepienia czy lepiej zorganizowaną służbę zdrowia – powiedział w czwartek szef MZ Adam Niedzielski.
 Niedzielski: Mamy narzędzia o wiele skuteczniejsze niż restrykcje i na nich się opieramy
/ PAP/Radek Pietruszka

"Rozpatrujemy wszystkie pomysły. Restrykcje nie są jedyną metodą walki z pandemią" – powiedział na antenie RMF FM Niedzielski. Zdaniem szefa MZ "mamy bardziej skuteczne instrumenty reagowania".

"Teraz jest inaczej, bo mamy szczepienia, mamy lepiej opanowaną organizację systemu opieki zdrowotnej pod względem rozwiązań covidowych" – powiedział. Zaznaczył, że dokonano wielu zakupów sprzętowych.

Minister przyznał, że rozpatrywane są wszystkie pomysły. "Restrykcje nie są jedyną metodą walki z pandemią" – zaznaczył.

"Były restrykcje. Inaczej społeczeństwo na nie reagowało – było bardziej zdyscyplinowane. Jeżeli obserwujemy to co się dzieje w reakcji na wprowadzane restrykcje historycznie, to proszę sobie przypomnieć, jak wyglądała reakcja na restrykcje w tej pierwszej fali pandemii" – tłumaczył.

Jak dodał, "wprowadzenie tych restrykcji wtedy i tak spowodowało, że hospitalizacji było więcej niż jest teraz".

Zdaniem Niedzielskiego "jesteśmy w innej rzeczywistości". "W rzeczywistości, w której mamy narzędzia o wiele bardziej skuteczne niż restrykcje i dlatego z tych narzędzi korzystamy i na nich się opieramy" – wskazał. (PAP)


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura