REKLAMA

Do KRRiTV wpłynęła skarga na TVN. „Oczernianie osoby zmarłej”

Do KRRiTV wpłynęła skarga na materiał dotyczący zmarłego niedawno dziennikarza, a w przeszłości szefa redakcji „Faktów” TVN Kamila Durczoka – informuje serwis WirtualneMedia.pl.
 Do KRRiTV wpłynęła skarga na TVN. „Oczernianie osoby zmarłej”
/ fot. YouTube / Radio Maryja

 

O całej sprawie poinformował serwis WirtualneMedia.pl. Do KRRiTV wpłynęła skarga na materiał dotyczący zmarłego niedawno dziennikarza, a w przeszłości szefa redakcji „Faktów” TVN Kamila Durczoka.

Jak informuje portal, rzecznik prasowa KRRiTV nie zdradziła kto jest autorem skargi, ale potwierdziła, że dotyczy ona „oczerniania osoby zmarłej”. Jak przekazała, Rada wystąpi do nadawcy o zaskarżony materiał, który następnie będzie poddany analizie. Jeśli Rada uzna, że zarzuty są zasadne, będzie się to wiązać z nałożeniem na stację kary.
 

Zaskakujący materiał „Faktów”


Przypomnijmy, że materiał dotyczący śmierci Kamila Durczoka wyemitowano w „Faktach” TVN 16 listopada. Oprócz „suchej” informacji o śmierci dziennikarza, w materiale opowiadano również o ciemniejszej stronie życia byłego prowadzącego „Fakty”.

„Były też poważne zarzuty, które skutkowały załamaniem kariery i rozstaniem z TVN w 2015 r. Raport wewnętrznej komisji potwierdził oskarżenia dot. mobbingu i wykorzystania seksualnego” – podawano w materiale.

Materiał „Faktów” TVN spotkał się z falą krytyki ze strony widzów stacji.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura