REKLAMA

Trwa kampania społeczno-informacyjna „Godny Wybór”

W całym kraju trwają spotkania w ramach kampanii społeczno-informacyjnej “Godny wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego”. To wspólne przedsięwzięcie NSZZ “Solidarność”, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Kancelarii Prezydenta, którego celem jest uświadomienie obywatelom, że przejście na emeryturę jest prawem, a nie obowiązkiem.
 Trwa kampania społeczno-informacyjna „Godny Wybór”
/ www.pexels.com

W kampanii można dowiedzieć się o skutkach wczesnego odchodzenia na emeryturę, ale także o ty, że każdy powinien i ma szansę sam zdecydować, czy zdrowie, warunki rodzinnej, rodzaj zatrudnienia pozwalają mu pracować dłużej niż wymagany wiek 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.


 

Kampania informacyjna potrwała do połowy czerwca. Do tego czasu przedstawiciele MRPiPS, Kancelarii Prezydenta i Solidarności spotkają się mieszkańcami wszystkich województw kraju. Podsumowanie kampanii będzie miało miejsce 6 czerwca w Warszawie.


 

Stąd prezentacja głównych założeń zmian, zasad emerytalnych oraz kwestii dotyczące obniżenia wieku emerytalnego i całego systemu świadczeń.


 

Obniżenie wieku emerytalnego wchodzi w życie z dniem 1 października 2017 r. Wnioski o świadczenie można będzie składać już we wrześniu.


 

Wszelkie informacje, w tym szczegółowy harmonogram spotkań dostępne pod adresem: http://www.solidarnosc.org.pl/component/k2/item/15223-godny-wybor-przywrocenie-wieku-emerytalnego
 

Anna Grabowska


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura