REKLAMA

Igor Tuleya uderza… w Unię Europejską. „Dobrze wie, co się dzieje i nic nie robi” [WIDEO]

W środę Izba Dyscyplinarna SN zawiesiła sędziego Piotra Gąciarka w czynnościach służbowych. Zdecydowano również o obniżeniu o 40 proc. jego uposażenia. – Od sześciu lat, tak naprawdę, Unia Europejska dobrze wie, co dzieje się w naszym kraju i w mojej ocenie nic nie robi. Gdyby robiła, to nie doszłoby do takiej sytuacji – twierdzi sędzia Igor Tuleya.
 Igor Tuleya uderza… w Unię Europejską. „Dobrze wie, co się dzieje i nic nie robi” [WIDEO]
/ fot. Twitter


Od sześciu lat, tak naprawdę, Unia Europejska dobrze wie, co dzieje się w naszym kraju i w mojej ocenie nic nie robi. Gdyby robiła, to nie doszłoby do takiej sytuacji, jak wczoraj. Działałaby zdecydowanie szybciej i w sposób bardziej kategoryczny – powiedział na demonstracji po decyzji Izby Dyscyplinarnej SN ws. sędziego Piotra Gąciarka sędzia Igor Tuleya.

Tuleya przekazał również, że rozmawiał z jednym z profesorów prawa z Uniwersytetu w Groningen. – Dostałem od niego flagę Unii Europejskiej (…) Najważniejsze jest to, że dzisiaj Europa może się od nas uczyć, co to znaczą takie wartości, na których opiera się ten kontynent - praworządność, niezależność sądów i niezawisłość sędziowska – powiedział sędzia.
 


Izba Dyscyplinarna SN zawiesiła sędziego Piotra Gąciarka


W środę Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zawiesiła sędziego warszawskiego sądu okręgowego Piotra Gąciarka w czynnościach służbowych. Zdecydowano również o obniżeniu o 40 proc. jego uposażenia.

Decyzja została podjęta w trzyosobowym składzie: przewodniczący sędzia Jacek Wygoda, sędzia Konrad Wytrykowski oraz ławnik Jacek Leśniewski.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura