REKLAMA

"Działania i idee, które prezentuje są sprzeczne z wartościami naszej firmy". Premiera horroru z Jasiem Kapelą odwołana

Sklep internetowy X-kom odwołał w ostatniej chwili premierę horroru z udziałem i wg. scenariusza lewackiego aktywisty i publicysty Krytyki Politycznej Jasia Kapeli pt. "Czarny piątek"
plakat filmu
plakat filmu "Czarny Piątek" / materiały prasowe

Horror miał być historią opisującą przygody kilku "influenserów" zmagających się ze skutkami globalnego ocieplenia.

- Sam byłem zdziwiony, że x-kom mi złożył taką propozycję. Kiedy ich zapytałem, czemu akurat ja miałbym napisać ten scenariusz, odpowiedzieli, że ich zdaniem mamy bardzo podobne poczucie humoru i estetyki. Hehe. I to bardzo miłe, że z zasady bezduszne korporacje potrafią docenić taką antykapitalistyczną twórczość jak moja - komentuje Jaś Kapela, autor scenariusza "Czarnego piątku"

- pisał o produkcji Jaś Kapela, który jest autorem scenariusza i gra jedną z ról.

- Zaplanowana na czwartkową noc premiera filmu „Czarny piątek” została odwołana. Powodem tej decyzji jest błędny wybór, przez nas, jednego z uczestników projektu. Decyzja o zaangażowaniu Jasia Kapeli była nieprzemyślana i niepoparta wystarczającą analizą. Działania i idee, które prezentuje Jaś Kapela, są sprzeczne z wartościami naszej firmy i stanowczo się od nich odcinamy. Obiecujemy, że wprowadzimy zmiany, które uniemożliwią wystąpienie podobnej sytuacji w przyszłości. Bierzemy odpowiedzialność za nasz błąd. Przepraszamy.

- czytamy w specjalnym oświadczeniu X - kom


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura