REKLAMA

[VIDEO] Bunt imigrantów w ośrodku w Wędrzynie. Jest nagranie!

W ośrodku imigrantów w Wędrzynie w województwie lubuskim doszło do rozruchów. „Według naszych informacji można nawet mówić o buncie” – czytamy na portalu wPolityce.pl.
 [VIDEO] Bunt imigrantów w ośrodku w Wędrzynie. Jest nagranie!

W sieci pojawiło się nagranie ukazujące zajścia.

Bunt uchodźców w Wędrzynie koło Sulęcina. Zobaczcie film.‼️

Dzisiaj doszło do buntu w ośrodku dla uchodźców w miejscowości Wędrzyn. Na miejsce wezwane zostały posiłki.‼️

Około 200 imigrantów chciało sforsować ogrodzenie ośrodka. Na miejsce zjechała policja z całego województwa. Ściągane jest wsparcie z Poznania, Szczecina i Wrocławia

– relacjonuje portal iLoveSłubice.pl.

– Kilkuset imigrantów próbuje sforsować bariery, w tym ogrodzenie, i uciec ze strzeżonego ośrodka – mówi serwisowi wPolityce.pl informator.

Rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału SG Joanna Konieczniak w rozmowie z PAP podkreśliła, że sytuacja jest „napięta, ale pod kontrolą”. – Trwają rozmowy mające na celu uspokoić zdenerwowanych cudzoziemców, ale biorąc pod uwagę ich temperament, nie jest to łatwe – dodała.
 

 

Ośrodek w Wędrzynie


W strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców na terenie poligonu wojskowego w Wędrzynie przebywa około 600 obcokrajowców. Najwięcej jest obywateli Iraku i Afganistanu.

Ośrodek ma charakter tymczasowy i został utworzony na początku września br. po tym, jak nabrała na sile fala nielegalnej migracji na granicy z Białorusią.

Do Wędrzyna trafiają tylko mężczyźni. Podobnie jak w przypadku innych tego typu ośrodków odbywa się to na mocy postanowienia sądu. Z uwagi na strzeżony charakter ośrodka zgodnie z obowiązującymi przepisami w oknach budynku zostały zainstalowane kraty. Cudzoziemcy mają także wyznaczone obszerne place, gdzie mogą spędzać aktywnie czas na wolnym powietrzu.

Straż Graniczna podaje, że mimo zapewnienia cudzoziemcom jak najlepszych warunków bytowych co jakiś czas okazują oni swoje niezadowolenie z powodu przebywania w strzeżonym ośrodku, m.in. wszczynają awantury i dewastują sprzęty.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura