REKLAMA

Prezes IPN razem z policjantem obezwładnili sąsiada - damskiego boksera

25 listopada w bloku na terenie gdańskich Siedlec doszło do awantury - agresywny mężczyzna miał zaatakować swoją żonę, która uciekła na klatkę i poprosiła o pomoc jednego z sąsiadów. Owym sąsiadem był policjant, który po udzieleniu pomocy kobiecie, usiłował porozmawiać z agresywnym mężczyzną by uspokoić sytuację. Ten jednak rzucił się na niego z pięściami; odgłosy bójki usłyszał wtedy inny mieszkaniec tego bloku, który bez wahania ruszył na pomoc policjantowi. Obu mężczyznom udało się wtedy opanować agresora. Jak donoszą media, sąsiadem który pomógł policjantowi był nie kto inny jak prezes IPN dr Karol Nawrocki.
Karol Nawrocki Prezes IPN razem z policjantem obezwładnili sąsiada - damskiego boksera
Karol Nawrocki / / Fot. arch. K. Nawrockiego

W czwartek policjanci z komisariatu przy ul. Kartuskiej odebrali zgłoszenie, że funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę przestępstwa. Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 21.00 w dzielnicy Siedlce. Gdy policjanci byli na miejscu podczas rozmowy z uczestnikami interwencji ustalili, że do jednego z sąsiadów przybiegła kobieta i poprosiła go o pomoc w związku z agresywnym zachowaniem męża. Kobieta wiedziała, że sąsiad jest policjantem.

Funkcjonariusz wyszedł na klatkę schodową, aby porozmawiać z mężczyzną, próbował go uspokoić, jednak ten był agresywny i zaatakował go. Mężczyzna kilkukrotnie uderzył policjanta i był wulgarny. Hałas usłyszał inny z sąsiadów, który także ruszył na pomoc. Mężczyźni obezwładnili agresora i nie pozwolili mu uciec.

Jak donoszą media, owym "innym sąsiadem" był prezes IPN dr Karol Nawrocki. On sam w rozmowie z lokalnym portalem trojmiasto.pl potwierdził te doniesienia.

 

To była po prostu normalna reakcja w dramatycznej sytuacji. Widziałem agresywnego, szalejącego mężczyznę, krew na klatce. Widziałem, że w tle była żona i dzieci tego człowieka. Po prostu pomogłem go obezwładnić 

- powiedział portalowi trojmiasto.pl Karol Nawrocki. 

Zatrzymany 39-latek trafił do policyjnego aresztu i po wytrzeźwieniu najprawdopodobniej usłyszy zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego, a także naruszenia nietykalności cielesnej i kierowania gróźb wobec pokrzywdzonej.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura