REKLAMA

Cichanouska: Dziękujemy. Cieszę się, że w trudnych chwilach mamy tak bliskiego przyjaciela jak Polska

Cieszę się, że w trudnych chwilach mamy tak bliskiego przyjaciela jak Polska - napisała w sobotę wieczorem białoruska opozycjonistka Swiatłana Cichanouska. Podkreśliła, że wśród więźniów politycznych są także przedstawiciele polskiej mniejszości, którzy - podobnie jak setki Białorusinów - muszą zostać uwolnieni.
Swiatłana Cichanouska Cichanouska: Dziękujemy. Cieszę się, że w trudnych chwilach mamy tak bliskiego przyjaciela jak Polska
Swiatłana Cichanouska / Screen YouTube Strana dla Zyzni

"Dziękujemy za solidarność! Cieszę się, że w tych trudnych chwilach mamy tak bliskiego przyjaciela jak Polska. Wśród więźniów politycznych są przedstawiciele polskiej mniejszości - Andrzej Poczobut i Andżelika Borys. Oni, jak również setki Białorusinów, muszą zostać uwolnieni" - napisała na Twitterze Cichanouska, odnosząc się do wcześniejszego wpisu prezydenta Andrzeja Dudy.

Prezydent wyraził w sobotę na Twitterze solidarność ze wszystkimi ofiarami dyktatury Alaksandra Łukaszenki. Zamieścił dwa wpisy - po polsku i białorusku. "Blisko 900 obywateli Białorusi jest więzionych przez Łukaszenkę tylko dlatego, bo chcieli, by ich Kraj był wolny i demokratyczny. Polska pragnie takiej samej Białorusi jak oni" - napisał prezydent.

Wpis został opatrzony hashtagiem: #StandWithBelarus.

W sobotę o solidarności i wsparciu dla prześladowanych przez władze Białorusi zapewnili też szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. (PAP)

Autorka: Wiktoria Nicałek

wni/ mhr/


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura