REKLAMA

Zdechł Pan Goxx. Chomik znany ze... skutecznego handlu kryptowalutami

Pan Goxx - chomik popularny z powodu bycia (to nie żart) inwestorem kryptowalutowym, pożegnał się ze światem. Gryzoń zyskał sławę dzięki zaskakująco skutecznemu inwestowaniu w kryptowaluty za pomocą specjalnie zbudowanej klatki. Cały projekt z chomikiem powstał jako żart, którego autorzy pragnęli podkreślić przypadkowość sukcesu inwestowania w kryptowalucie. Właścicielami pana Goxxa byli dwaj 30-kilkuletni mężczyźni z Niemiec. Konto chomika na Twitterze zgromadziło ponad 18 tys. obserwujących. 
 Zdechł Pan Goxx. Chomik znany ze... skutecznego handlu kryptowalutami
/ fot. Twitter - @mrgoxx

"Pan Goxx nie wykazywał żadnych oznak poważnej choroby, poza tym, że miał problemy z nerkami - był leczony z powodu roztoczy we wczesnych latach. W niedzielę nagle odmówił jedzenia i spokojnie zasnął w poniedziałek rano" 

- napisali właściciele chomika na Twitterze, gdzie jego konto śledziło ponad 18 tys. osób.

 

 

 

Pan Goxx rozpoczął karierę finansową 12 czerwca 2021 r. Po ostatnim dniu handlu 22 listopada jego portfel wzrósł o 19,7 proc. Ostatnie szacunki przeprowadzone przez serwis Protos wskazywały, że wyniki osiągane przez chomika będą lepsze niż firmy Warrena Buffetta - Berkshire Hathaway 

- podaje TVN24 za BBC. W jaki sposób chomik "dokonywał transakcji"? Uruchamiał tzw. "koło intencji" - wybierał kryptowalutę, a następnie wchodził do tunelu kupna lub sprzedaży w swoim "biurze". Po przebiegnięciu przez tunel, elektroniczny system dokonywał transakcji zgodnie z drogą wybraną przez chomika.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura