REKLAMA

„Po imperium sowieckim ma być imperium Putina”. Niepokojące wnioski Marka Sawickiego

Marek Sawicki, europoseł PSL, mówił na antenie Polskiego Radia 24 o trudnej sytuacji geopolitycznej, w jakiej znalazła się Polska.
Putin „Po imperium sowieckim ma być imperium Putina”. Niepokojące wnioski Marka Sawickiego
Putin / YouTube/Today

Były minister rolnictwa odniósł się do trudnej sytuacji za wschodnią granicą Polski. Sawicki przypomniał, że sytuacja na granicy rosyjsko-ukraińskiej jest o wiele większym problemem niż ta na granicy polsko-białoruskiej. Jego zdaniem Joe Biden dogadał się z Władimirem Putinem i dał zielone światło do odbudowy rosyjskiej strefy wpływów.

– W mojej ocenie prezydent Stanów Zjednoczonych dogadał się z Putinem i dziś strefa wpływów, budowa trzeciego imperium rosyjskiego jest w trakcie, a to, jak daleko Rosja się posunie i w jakim czasie – trudno powiedzieć

– mówił Sawicki, przypominając, co jest celem Putina:

– Celem Putina od czterech, pięciu lat jest odbudowa III imperium rosyjskiego: po imperium Romanowów, po imperium sowieckim ma być imperium Putina.

Marek Sawicki zwrócił też uwagę na rolę Chin w kwestii Ukrainy. Jego zdaniem Amerykanie mogą postrzegać zaangażowanie Pekinu nad Dnieprem jako zagrożenie i mogą dogadywać się z Rosją w sprawie wypchnięcia Chińczyków z Ukrainy.

– Na Ukrainie ogromne inwestycje poczynili Chińczycy i to doskonale zauważyły Stany Zjednoczone. I to one, by nie dopuścić do silnej ekspansji chińskiej w środku Europy, właśnie poprzez Ukrainę, jej rolnictwo i produkcję żywności na potrzeby Europy i świata, prawdopodobnie zdecydowały się na daleko idącą współpracę z Rosją w tym zakresie, żeby rzeczywiście wypchnąć Chińczyków z Ukrainy

– mówił Sawicki.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura