REKLAMA

„Głos pracownika”: O sztuce prowadzania rozmów

Grupa „Gorilla Job”, zajmująca się wspieraniem kandydatów na rynku pracy, rozpoczęła akcję „Doceniaj rekrutera”. W ramach tych działań wskazywane są cechy rekruterów, które są najważniejsze dla osób ubiegających się o pracę. O tym pomyśle w audycji „Głos pracownika” na antenie Radia Gdańsk opowiedziała Agnieszka Śladkowska, twórczyni „Gorilla Job”.
 „Głos pracownika”: O sztuce prowadzania rozmów
/ pixabay

– „Doceń rekrutera” to akcja, którą uruchomiliśmy na portalu LinkedIn. Ma ona za zadanie odwrócić kierunek. Z reguły jeżeli kandydat nie dostaje pracy, hejtuje osobę, która prowadziła spotkanie. Stwierdziliśmy, że pomóc może pokazywanie tego, co jest dobre. Użyliśmy konkretnych przykładów, które mają twarz – tłumaczyła Agnieszka Śladkowska.

Twórczyni grupy „Gorilla Job” została zapytana o to, jakimi cechami charakteryzuje się dobry rekruter. – Dobry rekruter to taki, który jest w stanie solidnie przeprowadzić proces rekrutacji. To, czy jest dobry, zależy od tego, kogo o to zapytamy: pracodawcę czy kandydata? W zasadzie i jedna i druga strona powinny mieć wspólny obszar, ale często tak nie jest. Kandydaci i przełożeni mają zupełnie skrajne oczekiwania. Wybrnąć z tego trzeba, łącząc interesy ze sobą. Jeżeli kandydat mówi dobrze o firmie, to firma zyskuje na wielu polach – mówiła Agnieszka Śladkowska.

Co w rekruterach najbardziej cenią sobie kandydaci na rynku pracy? Okazuje się, że osoby ubiegające się o pracę zazwyczaj wskazują na dwa aspekty. – W cenie jest to, żeby stworzyć atmosferę, która sprzyja pozytywnym relacjom i ogranicza stres kandydata. Kandydat czuje się dobrze, jeśli jest traktowany z szacunkiem. Kandydaci doceniają też tych rekruterów, którzy dają informację zwrotną na czas i jest ona wartością, czyli kiedy kandydat wie, dlaczego nie będzie miał szansy dalszego udziału w rekrutacji – wskazała twórczyni „Gorilla Job”.

 

 

***

Chcesz wiedzieć, jakie masz prawa i obowiązki jako pracownik? Jak negocjować z pracodawcą? Jakie są tendencje na rynku pracy? Gdzie łamane są prawa pracownicze? I co wtedy zrobić? To tylko część tematów, którymi zajmują się reporterzy Radia Gdańsk. Nowa audycja „Głos pracownika” w każdy poniedziałek o godz. 12.30, a także na stronie www.radiogdansk.pl.

Audycja „Głos pracownika” powstaje we współpracy z „Tygodnikiem Solidarność”.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura