REKLAMA

Legenda Solidarności i Człowiek Roku "TS" Andrzej Rozpłochowski w ciężkim stanie po zakażeniu koronawirusem

Jak podaje dziennik "Super Express", legendarny związkowiec Solidarności i Człowiek Roku 2020 "Tygodnika Solidarność" Andrzej Rozpłochowski po zakażeniu koronawirusem znajduje się w stanie ciężkim w szpitalu MSWiA w Katowicach. Jest podłączony pod respirator - jego płuca w 80 proc. zostały zniszczone przez COVID-19.
Andrzej Rozpłochowski Legenda Solidarności i Człowiek Roku
Andrzej Rozpłochowski / fot. Marcin Żegliński - Tygodnik Solidarność

Informacje o złym stanie zdrowia Andrzeja Rozpłochowskiego przekazał Eugeniusz Karasiński, prezes  Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym Regionu Śląsko-Dąbrowskiego, działacz NSZZ „Solidarność” z Dąbrowy Górniczej, który w 1981 roku zasiadał w Prezydium Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”.

 

To zaczęło się ponad tydzień temu, w poniedziałek. Gdy wrócił z leczenia w Busku Zdroju. (...) W  zadzwonił do mnie i powiedział, że bardzo się źle czuje. Ma kłopoty z oddychaniem i bardzo wysoką gorączkę. Poradziłem mu, by wezwał pogotowie. Mówię mu: masz covida. Andrzej nie dopuszczał wtedy tej myśli do siebie. Jest publiczną tajemnicą, że jest, delikatnie to określając, sceptycznie nastawiony do szczepień przeciw COVID-19. W dwa dni później poddał się testowi. Wynik – pozytywny

- relacjonuje Pan Eugeniusz. Poinformował, że we wtorek 30 listopada zadzwoniła do niego żona pana Andrzeja. 

 

I Basia mówi: płuca Andrzeja w 80 proc. nie pracują. Chyba nie muszę wyjaśniać co czułem. Mam nadzieję, mam głęboką nadzieję, że Andrzej z tego wyjdzie. Oby tak było! 

- podsumował pan Eugeniusz Karasiński. 

Prosimy o modlitwę w intencji pana Andrzeja Rozpłochowskiego, legendy Solidarności i naszego serdecznego kolegi.
 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura