REKLAMA

Pałac Prezydencki: Rozmowy MEiN z oświatową Solidarnością

W Belwederze odbyło się kolejne robocze spotkanie strony rządowej z oświatową Solidarnością w sprawie systemu wynagradzania nauczycieli. 
Rozmowy MEiN z oświatową „S” Pałac Prezydencki: Rozmowy MEiN z oświatową Solidarnością
Rozmowy MEiN z oświatową „S” / fot. Przemysław Keler, prezydent.pl

W spotkaniu uczestniczyli minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, wiceminister MEN Dariusz Piontkowski, eksperci z ministerstwa oraz przedstawiciele Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” z przewodniczącym Ryszardem Proksą. Obecny był również Bogdan Kubiak – wiceprzewodniczący KK NSZZ „Solidarność”.

Obrady prowadziła minister Bogna Janke jako przedstawiciel Prezydenta RP.

Spotkania stron mają na celu wypracowanie kompromisu ws. realizacji pkt. VI Porozumienia z kwietnia 2019 r. zawartego między rządem a KSOiW NSZZ „S”.

Prośbę o mediację w tej sprawie do Prezydenta RP Andrzeja Dudy wystosował przewodniczący KK NSZZ „Solidarność” Piotr Duda. Prezydent przyjął strony w Pałacu Prezydenckim 22 października 2021 r. W spotkaniu uczestniczył także premier Mateusz Morawiecki.

Ustalono, że w toku dalszych rozmów strony ustalą warunki realizacji zmian. Kolejne spotkanie odbyło się 12 listopada 2021 r. Dialog będzie kontynuowany.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura