REKLAMA

"Wszyscy sędziowie biorący udział w wiecu KOD powinni natychmiast stracić uprawnienia do zawodu"

Wszyscy sędziowie, którzy wzięli udział w KODowskim wiecu z udziałem Donalda Tuska powinni natychmiast stracić uprawnienia do wykonywania zawodu z powodu rażącego naruszenia obowiązku niezaangażowania politycznego - napisał na Twitterze prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki. 
Sędzia Waldemar Żurek
Sędzia Waldemar Żurek / screen YouTube Rzeczpospolita TV

W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja Komitetu Obrony Demokracji pt. "6 lat KOD". Podczas eventu który miał kontekst czysto polityczny głos zabrał m.in były premier Donald Tusk, czy liderzy ruchu. Co ciekawe, głos zabrał także sędzia Waldemar Żurek z Sądu Okręgowego w Krakowie, który obiecał zgromadzonym "przywrócenie demokracji i państwa prawa". 

 

Dzisiaj z tego miejsca przyrzekam: przywrócimy demokrację, przywrócimy państwo prawa i rozliczymy przestępców 

- mówił sędzia Waldemar Żurek na wiecu KOD, unosząc do góry ręce. Publiczność przyjęła te słowa gromkimi brawami i zaczęła skandować "rozliczymy! rozliczymy!". 

Czytaj więcej: [video] "Apolityczny" sędzia Żurek na wiecu KOD: "Przyrzekam: przywrócimy demokrację, rozliczymy przestępców"

Zaangażowanie polityczne aktywnych w zawodzie sędziów wywołało w mediach społecznościowych falę ostrych komentarzy. Głos zabrał także prezes Ruchu Narodowego i jeden z liderów Konfederacji Robert Winnicki.

 

Wszyscy sędziowie, którzy wzięli udział w KODowskim wiecu z udziałem Donalda Tuska powinni natychmiast stracić uprawnienia do wykonywania zawodu z powodu rażącego naruszenia obowiązku niezaangażowania politycznego

- podkreślił polityk.

 

 

W tym miejscu warto przypomnieć, że stosowne organy prowadzą już czynności wyjaśniające w sprawie.

Czytaj więcej: "Manifestowali poglądy polityczne". Jest postępowanie ws. sędziów, którzy wzięli udział w wydarzeniu politycznym

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura