REKLAMA

Romuald Szeremietiew: „Newsweek” w Ciemnogrodzie czyli babcia z wnuczkiem w miłosnym uścisku

Płaciłem za paliwo na stacji benzynowej i zajrzałem na półkę z prasą – miałem w planie wizytę u lekarza i w związku z tym oczekiwanie w poczekalni więc chciałem kupić coś do poczytania. Spojrzałem na pisma, a tam wyeksponowany na pierwszym planie najnowszy tygodnik „Newsweek”. Na okładce pisma była fotka babci z wnuczkiem w miłosnym uścisku.
 Romuald Szeremietiew: „Newsweek” w Ciemnogrodzie czyli babcia z wnuczkiem w miłosnym uścisku
/ okładka Newsweek
Babcia z przymkniętymi oczami, rozpuszczonymi siwymi włosami, widoczną sztuczną szczęką jest goła – sądząc po nagich ramionach co najmniej toples. Wnuczek z modną młodzieżową fryzurą też zamknął oczy i usiłuje wpić się w szyję babuni. Na okładce widać tylko głowę młodzieńca, więc może ma na sobie jakiś przyodziewek. Do tego redakcja umieściła napis: „Czy was to szokuje?” Zaszokował mnie cena, prawie 7 zł, więc nie kupiłem i nie wiem, czy w tygodniku zamieszczono też jakieś śmielsze zdjęcia perwersyjnie dobranych kochanków.

Myślę jednak, że redakcja „Newsweeka” nie poszła na całość. Mogli przecież na okładce umieścić miłosne zwarcie nagich ciał wnuczka z dziadkiem. I napis: „Dziadkowi laska nie potrzebna”. Środowisko LGTB (Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender) byłoby zachwycone. Można też było, w nawiązaniu do programu partii „Nowoczesna” zapowiadającej wprowadzenia „edukacji seksualnej w szkołach począwszy od szkół podstawowych” zrobić okładkę z wilkiem i Czerwonym Kapturkiem – wilk oczywiście w futrze, a Czerwony Kapturek ubrany… tylko w kapturek. Edukacja seksualna jak się patrzy no i zwolennicy zrównania praw zwierząt z prawami człowieka byliby usatysfakcjonowani.

Wydawany w Polsce „Newsweek” jest jednak za mało postępowy. Cóż Polska to Ciemnogród co tłumaczy wstrzemięźliwość żurnalistów postępowego tygodnika.

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura