REKLAMA

Niemcy: „250-kilogramowa bomba lotnicza”. Nowe informacje ws. eksplozji w Monachium

Zakończyła się trwająca blisko trzy godziny akcja służb ratowniczych w centrum Monachium po wybuchu 250-kilogramowej bomby lotniczej, pochodzącej z czasów II wojny światowej. Bomba eksplodowała podczas prac budowlanych przy dworcu Donnersbergerbrücke. W wyniku zdarzenia cztery osoby zostały ranne, w tym dwie ciężko.
 Niemcy: „250-kilogramowa bomba lotnicza”. Nowe informacje ws. eksplozji w Monachium
/ fot. YouTube / The Sun

Jedną z ciężej rannych osób jest operator koparki, przewróconej siłą wybuchu.

Dworzec Donnersbergerbrücke położony jest przy głównej magistrali kolejowej w Monachium. Trwały przy nim prace budowlane – kopanie tuneli.

Podczas prac wiertniczych na placu budowy eksplodowała znajdująca się pod ziemią 250-kilogramowa bomba lotnicza, pochodząca z czasów II wojny światowej – poinformowała straż. Fala uderzeniowa po wybuchu spowodowała uszkodzenia w samochodach i budynkach w promieniu ok. 250 m od miejsca zdarzenia.

Minister spraw wewnętrznych Bawarii Joachim Herrmann (CSU), który przybył na miejsce zdarzenia, zapowiedział, że będzie oczekiwał kompleksowego śledztwa. – Normalną procedurą na takich budowach jest, że teren powinien być zawczasu dokładnie i kompleksowo sprawdzony, właśnie pod kątem ewentualnych niewybuchów – powiedział Herrmann.

– Trzeba teraz ustalić, dlaczego ta bomba nie została zlokalizowana wcześniej, przed rozpoczęciem prac budowlanych – podkreślił i dodał, że dopóki to nie zostanie ustalone, należy wstrzymać dalsze prace budowlane na tym terenie.

W akcji ratowniczej po wybuchu uczestniczyło ok. 50 jednostek służb ratunkowych, helikopter policyjny, a także saperzy.

– Po około trzech godzinach od eksplozji udało się częściowo przywrócić ruch kolejowy, ale część torów jeszcze wymaga sprawdzenia – poinformował rzecznik Deutsche Bahn.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura