REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość zgodne z opozycją. W Sejmie spore zaskoczenie

– Kierownictwo klubu parlamentarnego PiS upoważniło mnie do skierowania do pani marszałek wniosku o odrzucenie w całości w pierwszym czytaniu tego projektu – poinformowała dziś posłanka PiS Anita Czerwińska. Chodzi o projekt Fundacji Pro – Prawo do Życia.
Anita Czerwińska Prawo i Sprawiedliwość zgodne z opozycją. W Sejmie spore zaskoczenie
Anita Czerwińska / fot. PAP/Marcin Obara

– Działając w duchu odpowiedzialności, w interesie społecznym, w interesie państwa. Kierownictwo klubu parlamentarnego PiS upoważniło mnie do skierowania do pani marszałek wniosku o odrzucenie w całości w pierwszym czytaniu tego projektu – poinformowała dziś posłanka PiS Anita Czerwińska.

Jak podkreśliła, „trzeba sobie zadać pytanie”. – Jeśli umieścimy to w kontekście obecnej sytuacji politycznej, czyli tego, co się dzieje, walka z pandemią, ale przede wszystkim atak hybrydowy na polską granicę, to jest tylko jeden kierunek, z którego mogą płynąć tego rodzaju inspiracje. To jest po prostu dywersja wobec ochrony życia. W ten sposób strasząc kobiety, nie chroni się życia – zaznaczyła.

Kontrowersyjny projekt w Sejmie

Sejm w środę wieczorem rozpoczął debatę nad obywatelskim projektem ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Z projektu wynika, że przerwanie ciąży może być traktowane jako zabójstwo. W związku z tym za jej dokonanie mogłoby grozić od 5 do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Projekt został przygotowany przez Fundację Pro – Prawo do Życia i złożony w Sejmie przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Stop Aborcji. Pod propozycją zebrano 130 tys. podpisów.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura