REKLAMA

Kukiz: „PiS zrobiło błąd, nie dopuszczając dziennikarzy na granicę. Zwyciężył przekaz białoruski”

„PiS zrobiło błąd, nie dopuszczając dziennikarzy na granicę. Można było w ramach obowiązującego prawa nie pozwolić na zbyt dużą swobodę, z racji na miejsce, na granicę i na sytuację” – mówił Paweł Kukiz w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita”.
Paweł Kukiz Kukiz: „PiS zrobiło błąd, nie dopuszczając dziennikarzy na granicę. Zwyciężył przekaz białoruski”
Paweł Kukiz / Flickr/MEDIA WNET

Paweł Kukiz mówił w rozmowie z dziennikiem m.in. o kryzysie na granicy polsko-białoruskiej. Lider Kukiz'15 poruszył kwestię ograniczenia obecności na granicy dziennikarzy w związku ze stanem wyjątkowym.

Uważam, że całkowite zabronienie to był strzał w kolano, ponieważ zwyciężył przekaz białoruski

– mówił Paweł Kukiz.

Współpraca z PiS się układa

Paweł Kukiz pytany był też o to, jak układa się mu współpraca z Prawem i Sprawiedliwością. Lider Kukiz'15 pozytywnie oceniał współpracę z partią Jarosława Kaczyńskiego, przypominając inicjatywy polityczne, nad którymi już toczą się prace.

Jak na razie, nie zapeszając, współpraca z PiS układa się bardzo dobrze. Mamy ustawę antykorupcyjną podpisaną przez prezydenta, większość przepisów dotyczących kar za korupcję wchodzi od 1 stycznia 2022 roku

– mówił Paweł Kukiz.

Lider Kukiz'15 pytany był też o swój najważniejszy postulat, czyli o zmianę ordynacji wyborczej. Polityk wskazywał na fakt, że powołany został zespół ds. zmiany ordynacji i że jest w tym obszarze gotowy na kompromisy.

Powołany został zespół ds. zmiany ordynacji wyborczej i nie wykluczałbym jakiejś kompromisowej ustawy uwzględniającej mój postulat, by każdy obywatel uzyskał indywidualne, bierne prawo wyborcze w wyborach do Sejmu, czyli żeby każdy mógł startować pod swoim imieniem i nazwiskiem i nie potrzebowałby do tego szyldu partyjnego.

Paweł Kukiz zadeklarował też w rozmowie „postawienie się” Solidarnej Polsce, jeśli partia Zbigniewa Ziobry będzie blokowała jego inicjatywy.

Jeśli Solidarna Polska będzie próbowała blokować sędziów pokoju, to ja będę blokował ustawy Solidarnej Polski

– mówił Paweł Kukiz.

Mejzę wybrało PSL

Paweł Kukiz pytany był też o sprawę Łukasza Mejzy, która w deklaracji samego lidera Kukiz'15 może zagrozić jego współpracy z PiS. Paweł Kukiz wykazał w tej kwestii wiarę w Jarosława Kaczyńskiego.

Jestem przekonany, że jeśli jest choć część prawdy w tych doniesieniach medialnych, to Jarosław Kaczyński nie będzie tolerował takiej osoby w rządzie

– mówił lider Kukiz'15.

Paweł Kukiz przypominał też, że Łukasz Mejza dostał się do Sejmu z list PSL i wbrew doniesieniom medialnym nie miał rekomendacji Kukiz'15.

Z różnych posłów ten Sejm powinien był zostać oczyszczony. Posłów powinni wybierać obywatele, a nie partie polityczne. To partia wybrała Mejzę, a nie ludzie. Mejzę wybrało PSL, wbrew kłamliwym doniesieniom mediów, Mejza został wpisany na listy PSL-u po rekomendacji prezydenta Zielonej Góry, proszę mnie w to nie mieszać

– mówił Paweł Kukiz.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura