REKLAMA

Wspólna lista PiS i Konfederacji? Ciekawy sondaż

Jak wyglądały by wyniki wyborów, gdyby obecne na scenie politycznej partie weszły w koalicje wyborcze?
Sejm Wspólna lista PiS i Konfederacji? Ciekawy sondaż
Sejm / Flickr/Photo RNW.orgFollow

Pracownia Social Changes, na zlecenie portalu wPolityce.pl, przygotowała ciekawy sondaż. Zapytała ona o poparcie dla koalicji poszczególnych partii politycznych. Wyniki okazują się być zaskakujące.

Wspólna lista wyborcza PiS i Konfederacji zebrałaby razem 37- procentowe poparcie. To nie tylko mniej niż zsumowane poparcie dla PiS i Konfederacji, ale i mniej niż wynik, jaki partia Jarosława Kaczyńskiego zdobywa w sondażach samodzielnie (38 proc.).

Zjednoczona opozycja

Nieco lepiej wypada potencjalna, wspólna lista partii opozycyjnych. KO, Polska2050 i PSL mogłyby zdobyć razem 38 proc. głosów. To o 1 proc. mniej, niż zsumowany wynik tych partii startujących samodzielnie. W wariancie koalicji dwóch partii prawicowych i trzech partii centrowych zyskuje Lewica, na którą chciałoby głosować 12 proc. badanych.

Startując samodzielnie, PiS mógłby liczyć na 38 proc. poparcia, KO na 25 proc., Polska 2050 na 12 proc., Konfederacja na 10 proc. a Lewica na 9 proc. Poza Sejmem znalazłyby się PSL (2 proc.), Kukiz'15 (1 proc.) i Porozumienie (1 proc.).

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura