REKLAMA

Wejherowo: 5-latka zginęła na przejściu dla pieszych. Nowe ustalenia policji

Według wstępnych ustaleń policji, śmiertelnie potrącona w Wejherowie 5-latka, przechodziła na zielonym świetle – dowiedziała się PAP.
 Wejherowo: 5-latka zginęła na przejściu dla pieszych. Nowe ustalenia policji
/ fot. Flickr / Lukas Plewnia

Do wypadku doszło w czwartek na drodze krajowej nr 6 na ul. Gdańskiej w Wejherowie na jezdni w kierunku Słupska. Mercedes sprinter o godz. 12.40 wjechał w przechodzącą przez przejście dla pieszych 5-latkę idącą pod opieką osoby dorosłej.

W czwartek w tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Wejherowie wszczęła śledztwo.

Poszkodowana 5-letnia dziewczynka trafiła do szpitala. Przechodziła przez przejście dla pieszych w towarzystwie osoby dorosłej i innego dziecka. Tylko dziewczyna została poszkodowana. Dziecko, mimo reanimacji, zmarło w czwartek w szpitalu – dodała w rozmowie z PAP oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie Anetta Potrykus.

23-letni kierowca busa został zatrzymany przez policję. W piątek po południu ma być przesłuchany w prokuraturze.

Według informacji PAP, dziewczynka z dorosłym opiekunem i innym dzieckiem, przechodziła przez przejście dla pieszych na zielonym świetle, a bus wjechał na czerwonym świetle.

Według wstępnych badań krwi kierującego busem, był on trzeźwyZa spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat więzienia.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura