REKLAMA

Prześladowani Białorusini znajdują schronienie w Polsce. Jest już ich ponad 20 tys.

Straż Graniczna informuje o Białorusinach, którzy uciekając przed prześladowaniami w swoim kraju, znajdują schronienie w Polsce.
Flagi białoruskiej opozycji Prześladowani Białorusini znajdują schronienie w Polsce. Jest już ich ponad 20 tys.
Flagi białoruskiej opozycji / Flickr/Kasia_Jot

Polskie służby informują o 84 Białorusinach którzy tylko w czwartek przyjechało do Polski uciekając przed prześladowaniami w swoim kraju. 64 z nich to Białorusini, którzy otrzymali wizy humanitarne. Pozostali złożyli wnioski o objęcie ochroną międzynarodową. 

Od połowy sierpnia Polska przyjęła już 21 tys. Białorusinów uciekających przed reżimem Łukaszenki. W znacznej części są to osoby "oskarżane" przez władze w Mińsku o działalność opozycyjną.

Łukaszenka chwali Tuska

W czasie kiedy dziesiątki tysięcy Białorusinów musi uciekać ze swojej ojczyzny przez represjami ze strony Łukaszenki, ten oskarża polskie władze o ... fałszowanie wyborów. Prezydent Białorusi, który sam musiał ratować się brutalnymi represjami przed oburzonym sfałszowanymi wyborami narodem, twierdzi, że Andrzej Duda nie wygrał wyborów prezydenckich a prezydentem został dzięki "oszustwu".

Łukaszenka, prowadzący wojnę hybrydową z Polska za pomocą sprowadzonych z Bliskiego Wschodu migrantów, ciepło wypowiedział się o liderze PO, Donaldzie Tusku. Łukaszenka liczy, że dzięki niemu polski rząd "poniesie porażkę".

Czytaj więcej: Łukaszenka zarzucił Polsce… sfałszowanie wyborów prezydenckich. Mówił także o Tusku

 


 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura