REKLAMA

Le Pen po spotkaniu w W-wie: Położyliśmy podwaliny pod wielkie zgromadzenie europejskich sił patriotycznych

- Na szczycie w Warszawie położyliśmy podwaliny pod wielkie zgromadzenie europejskich sił patriotycznych. Aby przywrócić Europę ludziom, możecie Państwo na nas liczyć! - napisała Marine Le Pen po spotkaniu liderów europejskich partii prawicowych w Warszawie.
Liderzy europejskich partii prawicowych na spotkaniu w Warszawie Le Pen po spotkaniu w W-wie: Położyliśmy podwaliny pod wielkie zgromadzenie europejskich sił patriotycznych
Liderzy europejskich partii prawicowych na spotkaniu w Warszawie / TT Marine Le Pen

W sobotę w Warszawie odbyło się spotkanie liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych, z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego, a także szefów kilkunastu konserwatywnych partii europejskich, w tym premiera Węgier Viktora Orbana, lidera hiszpańskiego VOX Santiago Abascala, oraz liderki francuskiego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen.

 

Będzie kolejne spotkanie

Biorący udział w konferencji liderzy przedyskutowali również bliższą współpracę między ich partiami w Parlamencie Europejskim, w tym organizację wspólnych posiedzeń oraz koordynowanie głosowań nad łączącymi je kwestiami, między innymi ochroną suwerenności państw członkowskich oraz podejściem do nielegalnej imigracji.

Politycy uczestniczący w konferencji ustalili także, że w najbliższych miesiącach zorganizowana zostanie w Hiszpanii następna konferencja. 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura