"Prawicy europejskiej, gdyby się zjednoczyła i została Nr 1 w PE, przysługiwałoby prawo do przewodniczącego KE"

- Prawicy europejskiej, gdyby się zjednoczyła i została Nr 1 w Parlamencie Europejskim, przysługiwałoby prawo desygnowania przewodniczącego Komisji Europejskiej - pisze europoseł Jacek Saryusz - Wolski. Czy histeria salonu na punkcie spotkania w Warszawie ma z tym jakiś związek?
Jacek Saryusz - Wolski
Jacek Saryusz - Wolski / Wikipedia CC BY 2,0 EPP

- Prawica europejska, gdyby tylko się zjednoczyła, w obliczu narastającej lewicowo-liberalnej presji na przekształcenie UE w państwo federalne, co deklaruje nowy rząd Niemiec, mogłaby zostać Nr 1 w Parlamencie Europejskim

- pisze Saryusz - Wolski

W sobotę w Warszawie odbyło się spotkanie liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych, z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego, a także szefów kilkunastu konserwatywnych partii europejskich, w tym premiera Węgier Viktora Orbana, lidera hiszpańskiego VOX Santiago Abascala, oraz liderki francuskiego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen.

 

Będzie kolejne spotkanie

Biorący udział w konferencji liderzy przedyskutowali również bliższą współpracę między ich partiami w Parlamencie Europejskim, w tym organizację wspólnych posiedzeń oraz koordynowanie głosowań nad łączącymi je kwestiami, między innymi ochroną suwerenności państw członkowskich oraz podejściem do nielegalnej imigracji.

Politycy uczestniczący w konferencji ustalili także, że w najbliższych miesiącach zorganizowana zostanie w Hiszpanii następna konferencja. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe