REKLAMA

[SONDAŻ] Pandemia COVID-19. Co Polacy myślą o szczepieniach?

Jak wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, kwestia szczepień przeciwko koronawirusowi jest sprawą, która bardzo mocno angażuje Polaków - czytamy na portalu.
 [SONDAŻ] Pandemia COVID-19. Co Polacy myślą o szczepieniach?
/ pixabay.com

Respondenci odpowiadali na pytanie, jak często - np. wśród rodziny, przyjaciół albo w pracy - rozmawia się o skuteczności i sensowności szczepień.

Portal poinformował, że 46 proc. badanych odpowiedziało, że "co najmniej raz w tygodniu lub częściej", 23 proc. odpowiedziało, że częstotliwość takich rozmów to "2-3 razy w miesiącu". 16 proc. rozmawia o szczepieniach "raz w miesiącu lub rzadziej". Natomiast 15 proc. badanych twierdzi, że w ich otoczeniu w ogóle nie rozmawia się o szczepieniach.

Osoby zaszczepione przechodzą zakażenie łagodniej?

Kolejne pytanie w sondażu dla wPolityce.pl brzmiało: "czy zgadza się Pani/Pan z opinią, że osoby zaszczepione o wiele łagodniej przechodzą zakażenie COVID-19 i dużo rzadziej trafiają w ciężkim stanie do szpitala, jeśli dojdzie u nich do zakażenia"?

Jak podaje portal, z powyższym stwierdzeniem zgodziło się 58 proc. badanych; przeciwnego zdania było 24 proc. respondentów. 18 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1054 osób w dniach od 26 do 29 listopada 2021 roku. (PAP)


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura