[SONDAŻ] Pandemia COVID-19. Co Polacy myślą o szczepieniach?

Jak wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, kwestia szczepień przeciwko koronawirusowi jest sprawą, która bardzo mocno angażuje Polaków - czytamy na portalu.
 [SONDAŻ] Pandemia COVID-19. Co Polacy myślą o szczepieniach?
/ pixabay.com

Respondenci odpowiadali na pytanie, jak często - np. wśród rodziny, przyjaciół albo w pracy - rozmawia się o skuteczności i sensowności szczepień.

Portal poinformował, że 46 proc. badanych odpowiedziało, że "co najmniej raz w tygodniu lub częściej", 23 proc. odpowiedziało, że częstotliwość takich rozmów to "2-3 razy w miesiącu". 16 proc. rozmawia o szczepieniach "raz w miesiącu lub rzadziej". Natomiast 15 proc. badanych twierdzi, że w ich otoczeniu w ogóle nie rozmawia się o szczepieniach.

Osoby zaszczepione przechodzą zakażenie łagodniej?

Kolejne pytanie w sondażu dla wPolityce.pl brzmiało: "czy zgadza się Pani/Pan z opinią, że osoby zaszczepione o wiele łagodniej przechodzą zakażenie COVID-19 i dużo rzadziej trafiają w ciężkim stanie do szpitala, jeśli dojdzie u nich do zakażenia"?

Jak podaje portal, z powyższym stwierdzeniem zgodziło się 58 proc. badanych; przeciwnego zdania było 24 proc. respondentów. 18 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1054 osób w dniach od 26 do 29 listopada 2021 roku. (PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe