REKLAMA

Zmarł były senator i kandydat na prezydenta Bob Dole. Był odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi RP

W wieku 98 lat zmarł w niedzielę były senator i kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych w 1996 roku Bob Dole – poinformowała Fundacja Elizabeth Dole.
Bob Dole Zmarł były senator i kandydat na prezydenta Bob Dole. Był odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi RP
Bob Dole / EPA/JIM LO SCALZO *** Local Caption *** 52087253 Dostawca: PAP/EPA

Bob Dole, reprezentując stan Kansas, sprawował funkcję senatora z ramienia Partii Republikańskiej w latach 1969–1996. W roku 1996 był kandydatem Republikanów w wyborach prezydenckich, które wygrał Bill Clinton. O nominację Partii Republikańskiej Dole ubiegał się też w prawyborach w 1980 i 1988 roku.

Dole, weteran II wojny światowej, poświęcił swoją karierę kształtowaniu polityki podatkowej oraz zagranicznej USA, rozwijał programy rolnicze i żywieniowe oraz zabiegał o prawa osób niepełnosprawnych, zapewniając im ochronę przed dyskryminacją w miejscach pracy, edukacji i usługach publicznych – pisze agencja AP.

W ostatnich latach pracy Dole zajmował się pomocą dla rannych weteranów oraz dbał o pamięć o przedstawicielach pokolenia walczącego w II wojnie światowej.

W 2019 roku Bob Dole został odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej „za wyjątkowy wkład w przemiany polityczne i gospodarcze w Polsce”. 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura