REKLAMA

Premier: Najpóźniej w środę przedstawimy drugi pakiet zaostrzeń. Kogo będą dotyczyć?

– Jutro lub pojutrze przedstawimy zaostrzenia w związku ze świętami i mutacją Omikron; będziemy wzmacniać mechanizmy obowiązku szczepień. Rozważamy też wzmocnienie obostrzeń wobec niezaszczepionych – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.
 Premier: Najpóźniej w środę przedstawimy drugi pakiet zaostrzeń. Kogo będą dotyczyć?
/ flickr.com / Kancelaria Premiera / Public Domain Mark 1.0

Premier był pytany podczas konferencji prasowej o wariant Omikron koronawirusa i o to, czy toczą się rozmowy o ewentualnych „paszportach covidowych”.

„We wtorek lub najpóźniej w środę przedstawimy drugi pakiet” zaostrzeń, m.in. taki, który będzie się wiązał z sytuacją świąteczną, będzie odpowiedzią na mutację wirusa Omikron. – Rzeczywiście przedstawia to się niedobrze – powiedział Morawiecki. Według niego „jest bardzo dużo zgonów, szczególnie wśród osób niezaszczepionych”.

Premier zapowiedział „wzmocnienie mechanizmów szczepienia i ich obowiązkowości w niektórych zawodach”. – Będziemy również dyskutować o wzmocnieniu zaostrzeń w niektórych miejscach dla osób niezaszczepionych, aby odpowiedzieć na tę odmianę wirusa Omikron, który pewnie już jest w Polsce – podkreślił.

Od 1 grudnia w Polsce obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne, m.in. zakaz lotów z siedmiu krajów Afryki i zmiana limitów obowiązujących w instytucjach kultury, kościołach, hotelach, lokalach gastronomicznych i na weselach. (PAP)

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura