Nie uwierzycie. Bart Staszewski oskarża Ogórek i Janeckiego o fake news na jego temat. Odgraża się procesem

To za sprawą Barta Staszewskiego upowszechnił się pośród światowej opinii publicznej fake news o "strefach wolnych od LGBT" w Polsce.
Aktywista LGBT Bart Staszewski Nie uwierzycie. Bart Staszewski oskarża Ogórek i Janeckiego o fake news na jego temat. Odgraża się procesem
Aktywista LGBT Bart Staszewski / Screen YouTube Bart Staszewski

Aktywista LGBT jeździł po Polsce, przykręcał do znaków drogowych z nazwami miejscowości kłamliwe tabliczki w różnych językach "strefa wolna od LGBT". A dokumentację zdjęciową i filmową z "performensu" publikował w sieci, wywołując przekonanie, że takie strefy istnieją gdzieś w Polsce. Nigdzie w Polsce, żaden samorząd nie podjął uchwały, która dawałaby do tego pretekst i sam aktywista nie potrafił żadnego takiego samorządu wskazać.

- Bart Staszewski robi różne niecne czynności, o których nie zawsze wiemy w Polsce. On robi tak: Z telewizją niemiecką, tudzież z innego państwa przejeżdża sobie cichaczem po kraju, korzystając z uprzejmości różnych miast, nagrywa takie trochę pozorowane scenki, one są reżyserowane w ten sposób żeby oglądający to na przykład Niemcy mieli wrażenie, że w Polsce wytyka się palcami osoby homoseksualne. I on sobie później cichaczem wyjeżdża z takimi materiałami za granicę.

- mówiła Magdalena Ogórek w programie "W tyle wizji" w TVP

- No tak, bo on robi taką ustawkę, że "ja tu będę was o to pytał, a wy zróbcie to albo tamto. No tam ludzie są życzliwi nawet dla takich, przepraszam za wyrażenie, osób zachowujących się pajacowato, bo nie jestem w stanie inaczej tego nazwać, no i potem ci biedni ludzie funkcjonują gdzieś w mediach, nieświadomi tego, że wykorzystuje się ich wizerunek, że psuje im się dobre imię, albo robi się z nich wariatów.

- mówił w tym samym programie Stanisław Janecki

- Złożyłem prywatny akt oskarżenia przeciwko @ogorekmagda oraz @st_janecki w związku z kłamstwami na mój temat. NIE nagrywam żadnych pozorowanych scenek z ludźmi, w których instruuje ich co mają mówić i robić. NIE wykorzystuje żadnych ludzi do żadnych ustawek. To brednie.

- odgraża się Staszewski


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe