REKLAMA

Radzymin: Ewakuowano 400 osób. Uczeń przyszedł do szkoły z bombą

Funkcjonariusze Samodzielnego Oddziału Kontrterrorystycznego Policji zabezpieczyli w poniedziałek granat moździerzowy na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie. Do szkoły przyniósł go jeden z uczniów.
Straż pożarna przed Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie, 6 bm. Z budynku ewakuowano ponad 400 osób po tym jak jeden z uczniów przyniósł granat moździerzowy do szkoły Radzymin: Ewakuowano 400 osób. Uczeń przyszedł do szkoły z bombą
Straż pożarna przed Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie, 6 bm. Z budynku ewakuowano ponad 400 osób po tym jak jeden z uczniów przyniósł granat moździerzowy do szkoły / PAP/Rafał Guz

„Pocisk pochodzi z okresu drugiej wojny światowej. Prawdopodobnie jest uzbrojony” – poinformował PAP st. asp. Tomasz Sitek, oficer prasowy KPP w Wołominie. Na czas akcji policjantów i strażaków z budynku ewakuowano ponad 400 osób. Na miejscu jest kilka zastępów straży pożarnej oraz policja.

Uczeń, który przyniósł niewybuch, pozostaje do dyspozycji policji. „Musimy dowiedzieć się, jak wszedł w jego posiadanie” – tłumaczy oficer prasowy. O ewentualnych konsekwencjach wobec nieletniego zdecyduje sąd rodzinny.

Jak podaje „Super Express”, wiele wskazuje na to, że cały incydent był głupim dowcipem. Uczeń, który przyniósł do szkoły bombę, był ubrany w… strój Świętego Mikołaja.

Około godziny 16:00 uczniowie oraz personel szkoły mogli wrócić do budynku. 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura