REKLAMA

Feministka będzie mogła jednak dać wykład na UJ. Transaktywiści wściekli

Jak informuje Przemysław Czarnek, Uniwersyet Jagielloński przywrócił wykład dr. Magdaleny Grzyb. Znanej feministce pomogły przepisy Pakietu Wolności Akademickiej, który wprowadzono właśnie z inicjatywy ministra.
Uniwersytet Jagielloński Feministka będzie mogła jednak dać wykład na UJ. Transaktywiści wściekli
Uniwersytet Jagielloński / Flickr/Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland

O sprawie minister poinformował w mediach społecznościowych. 

 

 

Doktor Magdalena Grzyb miała wygłosić wykład pt. „Gdy ginie kobieta, gdy ginie mężczyzna” poświęcony zabójstwom w ramach „16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć”. Przeciwko wykładowi protestowali aktywiści transseksualni. Wykład został początkowo odwołany, jednak rektor przywrócił go po paru dniach. Przeciwko tej decyzji protestowało w poniedziałek przed uniwersytetem ok. 30 aktywistów.

Rewolucja zjada własne dzieci

Doktor Magdalena Grzyb, która sama uważa się za feministkę i publikuje w lewicowej Kulturze Liberalnej, podpadła twierdzeniem, że prostytucja jest dla kobiet zjawiskiem krzywdzącym. Spotkało się to z atakiem skrajnie lewicowych aktywistów, uważających prostytucję za seksworking. Sama uczona komentowała jeden z wykładów, który skrajna lewica również próbowała odwołać.

Pomimo hucznych zapowiedzi bojkotu spotkanie w końcu się odbyło. Przyszły nawet lobbystki seksworkingu. Ale nie przyszły rozmawiać, przyszły wydrapać mi oczy. Powtórzyły się wszystkie wcześniejsze „argumenty”. Moje zaplecze teoretyczne jest złe, bo jest złe, nie pracowałam „w terenie”, więc nie jestem kompetentna. Dane i badania, na które się powołuję, są złe, dane i badania, na które one się powołują – dobre. I tak dalej

– pisała dr Magdalena Grzyb.

Czytaj więcej: Rewolucja zjada swoje dzieci. Odwołano wykład „niewystarczająco radykalnej” feministki


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura