REKLAMA

Ochojska, Bodnar i OKO.press bohaterami białoruskiej propagandy

Janina Ochojska z Adamem Bodnarem i znajomymi z Parlamentu Europejskiego pojechali do strefy ograniczonego przebywania osób postronnych nad granicą polsko-białoruską, gdzie zostali oczywiście zatrzymani, choć zdążyli jeszcze poprzeszkadzać Straży Granicznej w wykonywaniu czynności.
Janina Ochojska Ochojska, Bodnar i OKO.press bohaterami białoruskiej propagandy
Janina Ochojska / Screen YouTube Jelenia.tv

Z ich „wyprawy” sprawę zdało oczywiście OKO.press, ale jak się okazuje, zostali również „bohaterami” białoruskich reżimowych mediów.

2 grudnia, Mińsk /BELTA/. Polscy działacze wraz z posłami do Parlamentu Europejskiego zorganizowali konwój humanitarny dla uchodźców, jednak nie zostali wpuszczeni do strefy przygranicznej przez patrol polskiej policji, donosi OKO.press

– czytamy w depeszy reżimowej agencji informacyjnej Biełta.

„Nie możemy pozwolić, by ludzie ginęli w lasach. Uderza mnie brutalność tego rządu” – mówiła działaczka społeczna Janina Ochojska na konferencji prasowej, którą trzeba było zorganizować w lesie. Za szczególnie okrutny uważa fakt, że do strefy granicznej nie są wpuszczani lekarze, organizacje pozarządowe i środki masowego przekazu. Jednocześnie zauważa się, że wśród osób uwięzionych w strefie przygranicznej jest wiele dzieci, kobiet, w tym kobiet w ciąży, oraz osób starszych

– cytuje Ochojską Biełta.

Reżimowa tuba propagandowa powtarza również słowa francuskiej eurodeputowanej Fabienne Keller o tym, że „Polska nie przestrzega zasad państwa prawa” i że „tu umierają ludzie”. Uwadze Biełty nie umknęła również obecność Adama Bodnara, który miał chwalić aktywistów za „pomoc imigrantom”.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura