REKLAMA

Przed spotkaniem Biden – Putin. Ekspert: Jeśli Joe znów ustąpi, będziemy mieli w Europie wojnę

We wtorek odbędzie się spotkanie prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena z prezydentem Federacji Rosyjskiej Władimirem Putinem.
Joe Biden Przed spotkaniem Biden – Putin. Ekspert: Jeśli Joe znów ustąpi, będziemy mieli w Europie wojnę
Joe Biden / EPA/SHAWN THEW Dostawca: PAP/EPA

Po poprzedniej rozmowie obu prezydentów, na której ustalono między innymi zniesienie sankcji na Nord Stream 2, szczególnie kraje Europy Środkowej i Wschodniej są pełne obaw. „Sama zgoda Bidena, żeby omawiać z Putinem rosyjskie «obawy» przed rozszerzeniem NATO to już ustępstwo USA” – pisze nasz ekspert ds. wschodnich Grzegorz Kuczyński.

Biały Dom: w przypadku nowej inwazji Rosji na Ukrainę dodatkowo wzmocnimy wschodnią flankę NATO. Gdybym był złośliwy, to bym powiedział, że Biden mówi Polsce i innym krajom regionu: Ukrainą się nie przejmujcie, wam samym nic nie grozi.

(…)

Od początku kadencji Bidena to Putin wciąż narzuca warunki gry. Ma inicjatywę. Wskazuje miejsce i czas „starć”. A nie minął nawet jeszcze rok rządów Bidena… Jeśli teraz Joe znów ustąpi, w przyszłym roku będziemy mieli w Europie wojnę. Prawdziwą

– pisze Grzegorz Kuczyński.

 

Rośnie napięcie w Europie Środkowej i Wschodniej

Sytuacja w Europie Środkowej i Wschodniej jest bardzo napięta. Wobec Polski, Litwy i Łotwy prowadzona jest operacja hybrydowa polegająca na wywoływaniu sztucznej presji migracyjnej. Z kolei w okolicy Ukrainy Rosja gromadzi wojska, a niemieckie media ujawniają plany rosyjskiej operacji zajęcia 2/3 Ukrainy.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura