REKLAMA

Europoseł Saryusz-Wolski: To mrozi krew w żyłach. Niemcy się budzą do powrotu do swojej roli imperialnej

– Niemcy się budzą do powrotu do swojej roli imperialnej i mówią to otwarcie, co w sumie nie jest złe. Dobrze, że to mówią otwarcie, bo dotąd to robiły i udawały baranka, a teraz już mówią koniec z udawaniem. Najwyższy czas wyciągnąć z tego konsekwencje – mówił europoseł Jacek Saryusz-Wolski.
 Europoseł Saryusz-Wolski: To mrozi krew w żyłach. Niemcy się budzą do powrotu do swojej roli imperialnej
/ flickr.com / European People's Party / Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

W Niemczech tworzy się nowy rząd koalicyjny złożony z trzech partii: SPD, Zielonych i FDP. Z kolei na stanowisko kanclerza ma zostać wybrany Olaf Scholz. Na temat nowej niemieckiej koalicji wypowiedział się na antenie Polskiego Radia 24 europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

ZOBACZ TAKŻE: Chcą przekształcić UE w "federalne państwo europejskie". W Niemczech władzę przejmuje koalicja SPD-FDP-Zieloni

– Zestawiam sobie takie dwie obrazy, a w każdym razie tę część o Europie nowej koalicji niemieckiego rządu, która mówi mniej więcej: „zamierzamy wami rządzić w ramach traktatów, a jeśli trzeba to poza traktatami”, i to zdjęcie, które pokazuje macht, czyli moc. Podobne sceny do filmu Leni Riefenstahl i scenografii z Norymbergii, zjazdów III Rzeszy. To mrozi krew w żyłach i budzi najgorsze skojarzenia. Jedno z drugim

– mówił europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

– Niemcy się budzą do powrotu do swojej roli imperialnej i mówią to otwarcie, co w sumie nie jest złe. Dobrze, że to mówią otwarcie, bo dotąd to robiły, ale udawały baranka, a teraz już mówią koniec z udawaniem. Najwyższy czas wyciągnąć z tego konsekwencje.

– zaznaczył polityk.

 

  


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura