REKLAMA

Wyborcza: "24 maja 2017 r. Beata Szydło wyprowadziła Polskę z UE". "Polska PiS sojusznikiem terrorystów"

Nie cichną echa wczorajszego wystąpienia premier Beaty Szydło w Sejmie. Według "Gazety Wyborczej" należy dobrze zapamiętać datę 24 maja, bo jest to dzień, w którym "Beata Szydło wyprowadziła Polskę z Unii Europejskiej", bo "PiS gardzi Europejskimi wartościami". To reakcja na słowa pani premier: "Dokąd zmierzasz Europo? Powstań z kolan, bo będziesz opłakiwała codziennie swoje dzieci!"
T. Gutry Wyborcza: "24 maja 2017 r. Beata Szydło wyprowadziła Polskę z UE". "Polska PiS sojusznikiem terrorystów"
T. Gutry / Tygodnik Solidarność

Jeszcze nie oficjalnie, jeszcze odpowiednie papiery nie zostały przesłane do Brukseli, ale sejmowe przemówienie pani premier nie zostawia wątpliwości: rząd PiS brzydzi się europejskimi wartościami, a każdy dzień uczestnictwa Polski w strukturach UE traktuje jako zagrożenie dla kraju.

- rozpoczyna autor tekstu Michał Danielewski.

Dalej nazywa przemówienie premier "przerażającym", "upiorną karykaturą" przemowienia Józefa Becka z 1939 r.: "oto śmiertelny wróg stoi u bram, ale Polska niezłomnie i za wszelką cenę stawi mu czoło".

Rolę hitlerowskich Niemiec przejęły „oszalałe europejskie elity” nasyłające na naszą ojczyznę armię uchodźców. Ta – jak można było wywnioskować – ma jeden cel: mordować Polaków. – Nie zgodzimy się na żadne szantaże ze strony UE – krzyczała Szydło. – Nie dopuścimy do tego, żeby polskie dzieci nie mogły bezpiecznie pójść do klubu czy na plac zabaw.

- czytamy dalej.

W ocenie dziennikarza "Wyborczej" taki poziom populizmu i agresji zawstydziłby nawet Marine Le Pen, a Polska pod rządami PiS-u staje się największym sojusznikiem terrorystów bo wraz z nimi dąży do zniszczenia europejskiej wspólnoty poprzez sianie strachu, paniki i atmosfery wojny.

/ Źródło: "Gazeta Wyborcza"


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura