REKLAMA

Marian Panic: Większość Niemców przeciwna obronie naszych granic przez NATO

Czy kogoś to dziwi? Najwyżej trochę dziwi, że to publikują...
 Marian Panic: Większość Niemców przeciwna obronie naszych granic przez NATO
/ YT, print screen

Ponad połowa Niemców jest przeciwna temu, by wesprzeć militarnie wschodnich członków NATO - takich jak Estonia, Łotwa, Polska - w razie rosyjskiej agresji.

- podaje niemiecki dziennik "Die Welt"
 

W sondażu przeprowadzonym przez renomowany waszyngtoński Pew Research Center bezpośrednio przed spotkaniem NATO z udziałem amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa, 53 procent zapytanych Niemców tak właśnie odpowiedziało. 

- dodaje Christoph B. Schiltz
 

Pod tym względem Niemcy są na szarym końcu w Europie. W żadnym innym uwzględnionym w badaniach kraju negatywny stosunek do tak zwanego "zobowiązania sojuszniczego" zapisanego w artykule 5 Traktatu NATO - stanowiącego samo jądro idei Sojuszu - nie jest tak wysoki jak w Niemczech.

- przyznaje autor
 

Dla porównania: w Holandii wynosi on 23 procent, w Polsce - 26, również w Kanadzie i USA przeciwnicy przyjścia z pomocą są wyraźnie w mniejszości (w obu krajach 31 procent). We Francji i w Wielkiej Brytanii przeciwko wypełnieniu zobowiązań sojuszniczych jest 43 procent, a w Hiszpanii 46.

- publikuje niemiecka gazeta

Ciekawe, czy ktoś z polskich eurodeputowanych poruszy Parlamencie Eurpejskim kwestię niemieckiego braku poszanowania dla solidarności europejskiej i europejskich wartości?

źródło: welt.de


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura