REKLAMA

Biżuteria z zarodków. Nieprawdopodobne? A jednak...

Kiedy nie wiesz, co zrobić z zamrożonymi zarodkami, które zostały po zabiegu in vitro firma Baby Bee Hummingbird ma odpowiedź. Zrób z nich gustowny pierścionek lub wisiorek. Brzmi szokująco? Nie dla wszystkich.
 Biżuteria z zarodków. Nieprawdopodobne? A jednak...
/ YT, print screen
Wiele osób korzysta z propozycji firmy biżuteryjnej, która zamienia rozmaity materiał biologiczny związany z dzieckiem, do wyrabiania pamiątek, które matka mogłaby mieć zawsze przy sobie. Czasem są to włosy niemowlaka, czasem fragment łożyska, czasem sproszkowane mleko matki, czasem ludzkie prochy, czasem jednak zarodki. 

Kiedy dochodzi do zabiegów in vitro produkuje się zawsze wiecej zarodków niż ma zostać wykorzystane przy danej próbie zapłodnienia, mają one służyć "na później". Kiedy jednak do zapłodnienia dojdzie nie wiadomo, co zrobić z "nadliczbowymi" zarodkami, są więc one zamrażane lub utylizowane.

Australijska firma ma inną propozycję, zalewa empriony żywicą i robi z nich pierścionki i naszyjniki, by ulżyć matkom, które nie wiedzą, co począć z zarodkami. Właścicielka firmy, Amy McGlade, która przez 10 lat był położną założyła Baby Bee Hummingbird w 2014 roku i od tamtego czasu sprzedała już około 4000 sztuk takiej biżuterii. Koszt jednej sztuki waha się między 80 a 600$ australijskich. Klienci bardzo chwalą pomysł, który przynosi im ponoć dużą ulgę.

Prawda jak słodko?

aj

źródło: kidspot.com.au

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura