„Za zdradę Tuska Polacy muszą dziś płacić wysokie rachunki”

Do gwałtownych podwyżek cen energii postanowił odnieść się minister sprawiedliwości i szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, który stwierdził, że wszystkiemu winien jest były premier Donald Tusk.
 „Za zdradę Tuska Polacy muszą dziś płacić wysokie rachunki”
/ fot. Wikipedia CC BY 2,0 EPP

W czwartek szef PO Donald Tusk zamieścił na Twitterze i Facebooku krótkie nagranie, w którym skrytykował podwyżki cen gazu i pytał polityków PiS: „– Czy wyście powariowali?”. Na stawiane zarzuty odpowiedział w nagraniu zamieszczonym w piątek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, który przyznał, że z dużym zaskoczeniem przyjął wypowiedź Tuska. Premier opatrzył spot wpisem.

„Szanowny Panie Przewodniczący Donald Tusk! Z dużym zaskoczeniem przyjąłem Pana ostatnie słowa, a jeszcze bardziej zaskoczyła mnie Pana nagła troska o losy zwykłych Polaków. Prawo i Sprawiedliwość i mój rząd pomagają polskim rodzinom od wielu lat. Robimy naprawdę wiele, by żyło im się coraz lepiej i chronimy je przed zagrożeniami płynącymi z całego świata. Jeżeli naprawdę chcę Pan nam w tym pomóc to - wykorzystując swoje międzynarodowe kontakty i funkcję przewodniczącego EPP - chciałbym zaprosić Pana do wysłania specjalnych listów, które pozwoliłem sobie przygotować, adresowanych do Pana przyjaciół” – napisał premier.

Zachęcam do podpisu i życzę jeszcze większego zainteresowania sprawami Polski w nadchodzącym 2022 roku!” – dodał.

Premier przygotował dla Tuska listy do byłej kanclerz Niemiec Angeli Merkel, wiceszefa KE Fransa Timmermansa i włodarzy polskich miast i zachęca szefa PO, aby wysłał je do „swoich przyjaciół”.

Ziobro komentuje

Do gwałtownych podwyżek cen energii postanowił odnieść się także minister sprawiedliwości i szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, który stwierdził, że wszystkiemu winien jest lider PO.

To @donaldtusk mógł zatrzymać rosyjsko-niemiecki gazociąg #NordStream2 i powstrzymać Putina przed windowaniem cen gazu. 5 lat szefował Radzie Europejskiej, ale za sutą pensję wybrał wierność interesom Berlina i Moskwy. Za zdradę Tuska Polacy muszą dziś płacić wysokie rachunki” – napisał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe