REKLAMA

Szusowanie na nartach w czasie pandemii koronawirusa - czy jest możliwe?

Narciarze cały rok z niecierpliwością oczekują na rozpoczęcie sezonu, jednak ich plany wyjazdowe mogą zostać pokrzyżowane przez kolejną falę zachorowań na koronawirusa. Końca pandemii nie widać, natomiast zdecydowana większość osób chciałaby powrócić do normalnej aktywności, w tym także do swobodnego szusowania na nartach. Czy jest to możliwe?
 Szusowanie na nartach w czasie pandemii koronawirusa - czy jest możliwe?

Jazda na nartach, a obostrzenia

Narty a koronawirus - szusowanie w czasie pandemii COVID-19 jeszcze do niedawna wydawało się niemożliwe. Wszystko dlatego, że wprowadzone miały zostać liczne obostrzenia, utrudniające turystom swobodny wypoczynek. Tymczasem zdecydowana większość stoków otwiera się tak, jak co roku. Nałożone limity dotyczą głównie hotelu i innego rodzaju obiektów noclegowych, a także punktów gastronomicznych. Warto jednak wybrać się na narty w Polsce, gdyż obostrzenia w innych krajach mogą być nieco bardziej surowe, a dodatkowo mogą pojawić się problemy z powrotem do domu i koniecznością odbycia kwarantanny. Oczywiście, różnego rodzaju restrykcje mogą zostać wprowadzone również i w Polsce, niemniej jednak eksperci na dzień dzisiejszy wykluczają twardy lockdown, który spowodowałby zamknięcie stoków.

Swobodne szusowanie

Pozostaje pytanie, czy jazda na nartach w czasie pandemii może być swobodna i beztroska? Ostatecznie po to właśnie narciarze wybierają się na urlop, aby móc czerpać jak największą radość z jazdy. Okazuje się, że jak co roku, mogą oni przyjemnie poddać się zimowemu szaleństwu, niemniej jednak warto pamiętać o kilku zasada bezpieczeństwa, takich jak:

· zachowanie minimum 1,5 metra odstępu,

· noszenie maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak hol hotelowy czy restauracja,

· regularne dezynfekowanie rąk,

· monitorowanie swojego stanu zdrowia.

Zasad tych powinniśmy przestrzegać na co dzień, zatem z biegiem czasu zdecydowana większość z nas przyzwyczaiła się do owych procedur bezpieczeństwa.

Polisa ubezpieczeniowa dla narciarzy

Każdy, kto chciałby bezpiecznie poczuć się na stoku, powinien zakupić polisę ubezpieczeniową, przeznaczoną właśnie dla narciarzy. W zależności od konkretnej oferty, zakres ochrony ubezpieczeniowej może obejmować:

· wykonanie testu na koronawirusa,

· pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia w razie nałożenia kwarantanny,

· pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia w razie przedłużenia kwarantanny,

· pokrycie kosztów transportu do miejsca zamieszkania.

Więcej informacji na temat polis ubezpieczeniowych dla narciarzy można znaleźć na stronie internetowej https://www.polisanarciarska.pl/. Faktem jest jednak, że w dobie pandemii dodatkowe ubezpieczenie pozostaje najlepszym, możliwym zabezpieczeniem dla osoby, która chciałaby swobodnie szusować po stoku. Polisę warto zakupić w przypadku, gdy planujemy zmowy wyjazd poza granice kraju, lecz sprawdzi się ona także w przypadku, gdy urlop spędzimy w Polsce. Wysokość składki zależna jest od zakresu ochrony ubezpieczeniowej, a także ilości osób, które mają zostać nią objęte. Nie bez znaczenia pozostaje też ilość dni, na którą planujemy wyjechać na narty.

Materiały Partnera


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura