"Stało się. 40% udziałów w Rzeczpospolitej w rękach funduszu, którego mniejszościowym udziałowcem jest Soros"

- KCI S.A. poinformowało o skutecznym zamknięciu umowy z Pluralis B.V. z siedzibą w Amsterdamie w sprawie akcji w Gremi Media S.A. z siedzibą w Warszawie. Pluralis B.V. nabył w dniu 5 stycznia drugi pakiet, w skład którego weszło 344 687 akcji Gremi Media S.A. - informuje na swojej stronie internetowej Rzeczpospolita.
siedziba
siedziba "Rzeczpospolitej" / Wikipedia CC BY-SA 3,0 Hiuppo

- Stalo się. 40 proc. udziałów w @rzeczpospolita w rękach funduszu, którego mniejszościowym udziałowcem jest George Soros.

- komentuje socjolog Marcin Palade

 

Interesy "pod śmietnikiem"

Firma KCI negocjuje sprzedaż ok. 40 proc. akcji Gremi Media, wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”, z holenderską spółką Pluralis, związaną z funduszem MDIF George'a Sorosa.

Próbowałem znaleźć silnych ekonomicznie partnerów w Polsce, gotowych współfinansować tytuły należące do Gremi. Skutek był mniej niż zadowalający

– mówił portalowi branżowemu WirtualneMedia.pl Grzegorz Hajdarowicz, którego spółki kontrolują KCI.

Będziemy mieli jeszcze więcej wolnych mediów. Soros wchodzi do „Rzepy”

– komentuje publicysta Konrad Kołodziejski.

Spółka Presspublica, wydawca „Rzeczpospolitej”, została za rządów Platformy Obywatelskiej przejęta w atmosferze skandalu. Sytuacja spowodowała destrukcję ówczesnych redakcji „Rzeczpospolitej” i prężnie rozwijającego się tygodnika „Uważam Rze”.

W sytuacji gdy rząd daje potencjalnym kupującym zaledwie 12 dni na złożenie wiążącej oferty oraz wpłacenie właściwie w ciemno pięciu milionów złotych wadium, praktycznie zamyka tym samym drogę każdemu poważnemu inwestorowi. Bo kto w tak krótkim czasie zdąży zrobić szczegółowy audyt, zorientować się w jakim realnie stanie jest spółka? Okazuje się, że udziały kupuje człowiek, który o 2:00 w nocy spotyka się z rzecznikiem rządu pod śmietnikiem

– mówił w wywiadzie dla „Do Rzeczy” w 2013 roku ówczesny poseł PiS Przemysław Wipler.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe