Polacy ruszyli na pocztę. Przestraszyli się nowego prawa wprowadzanego przez PiS?

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji od stycznia odnotowała wzrost liczby zarejestrowanych abonentów RTV. Chociaż procent ten nie jest duży, to i tak jest to rewolucja, bo jak dotąd nikt nie rejestrował dobrowolnie telewizora czy radia na poczcie.
M. Żegliński Polacy ruszyli na pocztę. Przestraszyli się nowego prawa wprowadzanego przez PiS?
M. Żegliński / Tygodnik Solidarność
Jak informuje KRRiT, od stycznia 2017 roku grupa osób rejestrujących odbiorniki RTV powiększyła się o 14 041 abonentów.  Nowi abonenci to pierwszy tego typu przypadek od lat.

Wzrost jest symboliczny, bo to zaledwie 0,2 proc., ale istotniejsze jest odwrócenie trendu. KRRiT podkreśla, że do końca zeszłego roku odnotowywany był systematyczny spadek liczby osób rejestrujących odbiorniki i opłacających abonament.

Liczba wnoszących opłaty terminowo zwiększyła się aż o 155 151 osób, czyli o 7,33 proc. O przeszło 6 proc. wzrosła liczba osób wnoszących opłatę za rok z góry.

Rząd w zeszłym tygodniu przyjął projekt nowelizacji ustawy o abonamencie RTV, którego celem jest "uszczelnienie systemu poboru opłat abonamentowych", w drugiej połowie roku można się spodziewać zatem lawinowego wzrostu liczby zarejestrowanych i płacących abonentów RTV. Nowe prawo zacznie obowiązywać prawdopodobnie od wakacji.

Przypomnijmy: opłata abonamentowa za radio i telewizor wynosi 22,70 zł miesięcznie, ale jeśli zapłacimy za rok z góry, opłata roczna wyniesie 245,15 zł. Jeśli posiadamy tylko radio, miesięcznie płacimy 7 zł, a za rok 75,60 zł.

/ Źródło: KRRiT, finanse.wp.pl

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe