[wideo] Niebywałe. Budka pytany w Sejmie o Sienkiewicza broni się… Pawłem Adamowiczem. „Szczuli na niego”

Wiceprzewodniczącego PO Borysa Budkę zapytano dziś w Sejmie o „kondycję” posła Platformy Obywatelskiej Bartłomieja Sienkiewicza, który podczas środowych obrad Sejmu chwiejnym krokiem kroczył między poselskimi ławami. Zachowanie Budki trudno określić inaczej niż jako skandaliczne.
 [wideo] Niebywałe. Budka pytany w Sejmie o Sienkiewicza broni się… Pawłem Adamowiczem. „Szczuli na niego”
/ screen video Twitter

Dziwne zachowanie posła Sienkiewicza

W środę wieczorem w sieci szybko popularność zdobył film, na którym poseł Platformy Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz maszeruje jakby chwiejnym krokiem pośród ław sejmowych. – Panie marszałku, poprosimy o alkomat – mówili głośno posłowie obecni na sali obrad, którzy dostrzegli dziwne zachowanie parlamentarzysty. Sienkiewicza wyprowadził pospiesznie Borys Budka.

Czytaj więcej: [WIDEO] „Czy prawdą jest, że wyprowadzał Pan z Sejmu pijanego Bartłomieja Sienkiewicza?” To nagranie zdobywa internety

Borys Budka: „To są ludzie, którzy szczuli na Pawła Adamowicza”

Jeśli wiceprzewodniczący PO Borys Budka ma za zadanie bronić dobrego imienia swojego partyjnego kolegi, trudno nie odnieść wrażenia, że robi to wyjątkowo nieporadnie. Jego poranny występ w Radiu ZET, gdzie bardzo nerwowo odnosił się do pytań dziennikarski w tej sprawie, budzi sporą konsternację…

[wideo] Czy Bartłomiej Sienkiewicz był pijany podczas obrad Sejmu? Nerwowe tłumaczenie Budki

Niemniej jednak poranny występ w Radiu ZET to nic w porównaniu z tym, co wiceprzewodniczący PO zrobił w Sejmie. Zapytany przez dziennikarzy o środową kondycję Bartłomieja Sienkiewicza podczas obrad Sejmu, Budka zaatakował dziennikarza TVP Info, nawiązując do zamordowanego Pawła Adamowicza. 

– Naprawdę, niczego się nie nauczyliście. Paweł Adamowicz zginął m.in. dlatego, że to… to są ludzie, którzy szczuli na Pawła Adamowicza – powiedział oburzony Budka, wskazując na logo TVP Info. 

– Niech pan odejdzie. W taki dzień? W taki dzień? W taki dzień pan ośmiela się po raz kolejny… wstyd mi za pana – kontynuował tyradę wiceprzewodniczący PO. Gdy reporter Polsat News usiłował dyskutować, Budka odparł:

– Proszę posłuchać pana Czarnka, co wykrzykiwał z ław rządowych. To jakieś absolutne bzdury, to, co robią politycy tej władzy. Co robią? Bronią Mejzy, kupczą stanowiskami, a jedyne, co potrafią robić w obronie tego, to produkować fake newsy. Z zażenowaniem obserwowałem to, jak zachowywał się Czarnek. Minister odpowiedzialny za edukację wykrzykuje takie bzdury z ław rządowych? To jest przykład dla młodzieży? Ja bym chciał, żeby za każdym razem przedstawiciele rządu byli sprawdzani alkomatem, bo myślę, że to by im się przydało – powiedział Borys Budka.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe