„Zostało dopięcie szczegółów”. Już praktycznie pewne, kto zostanie nowym selekcjonerem polskiej kadry

„Cezary Kulesza i Adam Nawałka po II turach spotkań. Nocna i poranna. Teraz chwila oddechu i jeszcze dziś mają ponownie rozmawiać nad dopięciem szczegółów. Jak rozumiem, to już ostatnia prosta” – informuje w mediach społecznościowych dziennikarz sportowy Tomasz Włodarczyk. Większość doniesień medialnych nie pozostawia wątpliwości – to najprawdopodobniej Adam Nawałka zostanie nowym selekcjonerem polskiej kadry.
 „Zostało dopięcie szczegółów”. Już praktycznie pewne, kto zostanie nowym selekcjonerem polskiej kadry
/ fot. Piotr Drabik - Flickr.com / CC BY 2.0

Adam Nawałka nowym trenerem reprezentacji Polski?

Adam Nawałka, który w czwartkowy wieczór wrócił do Polski z wakacji, wydaje się być głównym kandydatem do objęcia funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Tak czy inaczej, wybór zostanie dokonany w ciągu najbliższych dni, a prezentacja odbędzie się prawdopodobnie na PGE Narodowym.

Biało-czerwoni nie mają selekcjonera od końca grudnia, gdy PZPN rozwiązał kontrakt z Paulo Sousą, na jego prośbę. Portugalczyk objął funkcję trenera Flamengo Rio de Janeiro, a w Polsce spadła na niego duża fala krytyki za odejście z reprezentacji w ważnym dla niej momencie.

Nowy trener kadry będzie miał niewiele czasu, ponieważ już 24 marca reprezentację czeka na wyjeździe półfinałowy mecz barażowy z Rosją o awans do mistrzostw świata. Zwycięzca tego spotkania zmierzy się w finale barażowym 29 marca u siebie z lepszym z pary Szwecja – Czechy.

Prezes PZPN Cezary Kulesza od ponad tygodnia prowadzi rozmowy z kandydatami. W miniony weekend rozmawiał m.in. z Fabio Cannavaro, ale dość szybko okazało się, że słynny Włoch ma raczej jednak inne plany i nie poprowadzi polskiej kadry. Podobnie jak kilku innych znanych zagranicznych trenerów, łączonych w mediach z biało-czerwonymi.

Tuż po rozstaniu Sousy z kadrą narodową faworytem był Nawałka (prowadził biało-czerwonych do lipca 2018 roku), którego chętnie widziałoby z powrotem wielu doświadczonych kadrowiczów. Z informacji PAP wynika, że za takim rozwiązaniem optują praktycznie wszyscy czołowi piłkarze obecnej reprezentacji, mający w niej duży staż.

Nawałka wydaje się być faworytem, choć to wcale nie oznacza, że obie strony się porozumieją. Z informacji PAP wynika, iż mogą być pewne rozbieżności dotyczące obsady sztabu współpracowników tego doświadczonego trenera.

Kto, jeśli nie Nawałka? Od kilku dni w kuluarach PZPN krążą najczęściej jeszcze dwa nazwiska – trenera Górnika Zabrze Jana Urbana oraz szkoleniowca reprezentacji do lat 21 Macieja Stolarczyka.

Jeżeli chodzi o datę wyboru, najczęściej pojawia się termin 19 stycznia, gdy zbierze się zarząd PZPN.

Niewykluczone jednak, że nowy selekcjoner będzie znany już w poniedziałek.


Tomasz Włodarczyk: „To już ostatnia prosta”

Tymczasem dziennikarz sportowy Tomasz Włodarczyk poinformował w mediach społecznościowych, iż odbyły się już dwie tury spotkań pomiędzy Cezarym Kuleszą a Adamem Nawałką. Zdaniem redaktora zostało jedynie dopięcie szczegółów.

Cezary Kulesza i Adam Nawałka po II turach spotkań. Nocna i poranna. Teraz chwila oddechu i jeszcze dziś mają ponownie rozmawiać nad dopięciem szczegółów. Jak rozumiem, to już ostatnia prosta” –  poinformował Tomasz Włodarczyk na Twitterze.  

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe